Roblox'ta bir oyuna girince bilgisayar yeniden başlıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Headlake

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Roblox'ta herhangi bir oyuna girdiğimde bilgisayar yeniden başlıyor. Başka oyunlarda bu sorun yok, sadece Roblox'ta herhangi oyuna girince sistem yeniden başlıyor. Eskiden bu sorun yoktu. Yaklaşık 6 aydır oynamıyordum, geçen gün tekrar indirdim ve bu sorunla karşılaştım. Bu arada hem Roblox'un kendi sitesinden hem de Microsoft Store'dan indirdim, ikisinde de aynı hata var. 😊

Sistemim:
AMD A9-9425 işlemci.
Radeon R5 ekran kartı.
8 GB RAM.

Mavi ekran ya da görüntü giderken görüntü bozuluyor mu?
Mavi ekran var ise C:\Windows\Minidump bu lokasyondaki bütün dosyaları masaüstne at ve Store üzerinden WinDbg'yi indir ve bu işlemleri uygula;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Recep Baltaş

Artı -1 Eksi
Sıcaklıklar ne durumda hocam? Sıcaklık çok olduğu zaman bilgisayar kendini kapatır.

Mavi ekran ya da görüntü giderken görüntü bozuluyor mu?
Mavi ekran var ise C:\Windows\Minidump bu lokasyondaki bütün dosyaları masaüstne at ve Store üzerinden WinDbg'yi indir ve bu işlemleri uygula;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Recep Baltaş
Mavi ekran yok sadece bilgisayar kendi kendini yeniden başlatıyor.
Sıcaklıklar ne durumda hocam? Sıcaklık çok olduğu zaman bilgisayar kendini kapatır.
Sıcaklığa bakamadan direk kapanıyor zaten. Şuan Microsoft Store'daki uygulamayı kullanıyorum. Arayüzde bir şey yok fakat herhangi bir oyuna girdiğimde anında yeniden başlıyor. Eskiden çok ısınıyordu ama artık ısınmaya fırsat bulamadan kapanıyor.

Çok garip. İnanmayacaksın ama aynı durum bende de var. Herhangi bir Roblox oyununa girdiğinde birkaç dakika çalışıyor sonra kapanıyor. Tekrar açıp oyuna tekrar girdiğimde ise bu sefer uzun bir süre kalıyor ama sonra tekrardan kapanıyor.

Çok garip. İnanmayacaksın ama aynı durum bende de var. Herhangi bir Roblox oyununa girdiğinde birkaç dakika çalışıyor sonra kapanıyor. Tekrar açıp oyuna tekrar girdiğimde ise bu sefer uzun bir süre kalıyor ama sonra tekrardan kapanıyor.
Oyunu Silip yüklemeyi deneyin, bende de aynı hata var deniyecem.

Yeni konular

Geri
Yukarı