Robotik kodlama mı yoksa yazılım mı?

Luqie

Centipat
Hepinize selamlar. Ben bu aralar gerçekten kodlama ile ilgilenmek istiyorum. Oyun ve robotik kodlama gerçekten ilgimi çekiyor. Kurs için hangisine gitsem bilemedim, yardımınıza ihtiyaç duydum. Acaba oyun yazmak için Engine'de dil öğrensem sonra robotik kodlamayı internetten kolayca öğrenebilir miyim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Robotik kodlama ile başla. Ben yapıyorum ve cidden eğlenceli. Temel atmış olursunuz, programlama yaparken işiniz kolaylaşır.
Bende de şu an arduino var.Visual studio ve arduino programı ile c# dilinde basit kodlamalar yaptım.Sorum şu ki robotik kodlama ile başlasam unity,unreal engine gibi oyun motorlarında kodlayabiecek düzeye gelebilir miyim.İkisi de tamamen farklı denemez.Oyun için alacağım kursta dilin temelini atıp oradan robotik kodlamaya geçmem daha mı rahat olur?Yoksa robotikten oyuna mı?Mesela siz kendi başınıza oyun yazabilecek halde misiniz?Teşekkürler
Robotik kodlama cidden eğlenceli. Salgın bitince ilk eğitimini alacağım şey.
Katılıyorum :) ama ben ikisini de yapmak açısından sordum.Hangisinden başlasam diğerini kendi başıma öğrenebilirim?

Bende de şu an Arduino var. Visual Studio ve Arduino programı ile C# dilinde basit kodlamalar yaptım. Sorum şu ki robotik kodlama ile başlasam Unity, Unreal Engine gibi oyun motorlarında kodlayabiecek düzeye gelebilir miyim? İkisi de tamamen farklı denemez. Oyun için alacağım kursta dilin temelini atıp oradan robotik kodlamaya geçmem daha mı rahat olur? Yoksa robotikten oyuna mı? Mesela siz kendi başınıza oyun yazabilecek halde misiniz? Teşekkürler.

Katılıyorum :) ama ben ikisini de yapmak açısından sordum.Hangisinden başlasam diğerini kendi başıma öğrenebilirim?

Ben yakında okulum sayesinde Python eğitimi alacağım. Şu an kendim robotik kodlamayı internetten bakmadan kendim yazabilirim.

Ben yakında okulum sayesinde Python eğitimi alacağım. Şu an kendim robotik kodlamayı internetten bakmadan kendim yazabilirim.
Bildiğim kadarıyla phyton oyun için pek elverişli bir dil değil.Oyun için c#/c++ öğrendikten sonra robotik kodlama için internetten öğrenmek daha kolay değil midir?Robotik kodlamada Kart üzerindeki pinleri,portları kullanmayı öğrenmek gerekiyor.Buzzer Motor gibi parçaların nasıl kodlandığını öğrensek yazabiliyoruz.Ben de diyorum ki acaba bu dili tek başıma oyun kodlayabilecek hale gelsem zaten robotik kodlamayı internetten öğrenemez miyim?Udemy gibi bir sürü bedava kurs veren site var.Zaten Arduino kurslarını stem diye 8 yaşındaki çocuklarda başlatıyorlar.Asıl önemli olanlar Raspberry Pİ gibi olanlar değil midir?Ama asıl sorum hangisinden başlasam diğeri daha kolay olacaktır.Teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla Python oyun için pek elverişli bir dil değil. Oyun için C#/C++ öğrendikten sonra robotik kodlama için internetten öğrenmek daha kolay değil midir? Robotik kodlamada kart üzerindeki pinleri, portları kullanmayı öğrenmek gerekiyor. Buzzer motor gibi parçaların nasıl kodlandığını öğrensek yazabiliyoruz. Ben de diyorum ki acaba bu dili tek başıma oyun kodlayabilecek hale gelsem zaten robotik kodlamayı internetten öğrenemez miyim? Udemy gibi bir sürü bedava kurs veren site var. Zaten Arduino kurslarını stem diye 8 yaşındaki çocuklarda başlatıyorlar. Asıl önemli olanlar Raspberry Pi gibi olanlar değil midir? Ama asıl sorum hangisinden başlasam diğeri daha kolay olacaktır. Teşekkürler.

Ben Arduino kullanıyorum. Kuzenime fazladan gelmiş, hediye verdi. Zaten C gibi diller ile yapacağım. İnternetten projeleri yapmaya çalışın, öğrenmiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı