Rock grubu karşılaştırması

1 numaranız kim?

• Oy verenlerin toplamı
    17
  • Anket kapandı .

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
Daha ekleyecek gruplar tabii ki var fakat en fazla bu kadar oldu.
Benim seçeneklerim The Beatles ve Muse.

Tüm efsaneleri yazıp karşılaştırma yapmamızı istemişsin :D Pek karşılaştırma yapılacak bir türde değiller ama aralarındaki dünyaca kabul görmüş en efsanesi yine Metallica'dır.

Hepsi ayrı ayrı güzel. Neye göre karşılaştırma yapacağız. Şu sıralar Gun N'Roses çok dinliyorum fakat diğerleri de çok iyiler yani.

Hepsi ayrı ayrı güzel. Neye göre karşılaştırma yapacağız. Şu sıralar gun n'roses çok dinliyorum fakat diğerleri de çok iyiler yani.

En çok hangisini seviyorsan onu işaretleceksin zaten en sevilen hangisi merak ettiğim için açtım anketi.

Aralarından en efsaneleri Linkin Park'tır bana göre. Wikipedia'ya göre de Linkin Park tüm zamanların en aktif grubu. Shinoda'nın rap ile girişi, ardından Chazy'nin bağırışları... İntiharından sonra bağırmaları daha anlamlı gelmeye başladı. Adam acı çekerek yaşıyormuş ve bunu müziğe dökmüş. Yeni yeni anlaşılıyor.

Mesela Somewhere I Belong şarkısının sebebi Chester'in çocukken cinsel istismara uğramasıdır. Breaking The Habit parçasında uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak istediğini(kurtulduğunu) anlatır. In The End'de ise intihara yönelimini. Daha çok hikayesi olan parça var.

Numb'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çünkü bu efsanevi parça diğer Linkin Park şarkılarından farklıdır. Mutlaka dinlemeyen varsa dinlesin. Klibini izlemeyen varsa klibiyle bir daha izlesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı