Rocket League FPS düşüşü

BerkeLucky

Decapat
Daha fazla  
Rocket League de oyun içi ortalama 70 80 FPS alıyordum. Ama dün monitörüm bozulduğu için laptop ekranıma geri geçtim, şu anda oyun içi 50'nin üstüne çıkmıyor FPS'im. Bunun nedeni nedir? Monitörümde kullandığım aynı çözünürlüğü kullanıyorum.
Bir de çözünürlük FPS'i etkiler mi? Oyunu 1366x768 oynamak istiyorum.
(Bozulan monitörüm 1280x720'di laptop monitörü 1366x768)
Sistemim: GeForce 920M, i5-5200U 4 GB RAM

Son düzenleme:
Rocket League de oyun içi ortalama 70 80 FPS alıyordum. Ama dün monitörüm bozulduğu için laptop ekranıma geri geçtim, şu anda oyun içi 50'nin üstüne çıkmıyor FPS'im. Bunun nedeni nedir? Monitörümde kullandığım aynı çözünürlüğü kullanıyorum.
Monitör kullanırken dahili grafik kapanır ve daha fazla FPS alırsınız. Normal düşmesi.
Bu konuya bakabilirsiniz.

Tam emin değilim bu konularda pek anlamam ama monitörünüzün Hz i eğer laptopunuzun hzinden fazla ise size daha fazla FPS verir. Sizde laptop ekranına geçiş yaptığınız için Hz farkından dolayı FPS düşüşü olmuş olabilir.

Hocam sorularınızı cevaplayayım.
İlk olarak çözünürlük az da olsa FPS i etkiler.
Kendi pc'nizin çözünürlüğüne WİN tuşu>(Ekran yazın)>Ayarlar +7 seçeneğine tıklayın>Ekran seçeneğine tıklayarak girebilirsiniz. Çözünürlük kısmında Önerilen çözünürlük ne ise oyun çözünürlüğünü o yapmayı deneyin, kolay gelsin.

Monitör kullanırken dahili grafik kapanır ve daha fazla FPS alırsınız. Normal düşmesi.
Bu konuya bakabilirsiniz.

Tek çözümü monitör kullanmak mı yani

Tam emin değilim bu konularda pek anlamam ama monitörünüzün Hz'si eğer laptopunuzun Hz'sinden fazla ise size daha fazla FPS verir. Sizde laptop ekranına geçiş yaptığınız için Hz farkından dolayı FPS düşüşü olmuş olabilir.
Hocam sorularınızı cevaplayayım.
İlk olarak çözünürlük az da olsa FPS i etkiler.
Kendi pc'nizin çözünürlüğüne WİN tuşu>(Ekran yazın)>Ayarlar +7 seçeneğine tıklayın>Ekran seçeneğine tıklayarak girebilirsiniz. Çözünürlük kısmında Önerilen çözünürlük ne ise oyun çözünürlüğünü o yapmayı deneyin, kolay gelsin.
Arada çok az bir çözünürlük farkı var etkilemez bunlar. Hz ile alakalıda değil tamamen monitörün MUX işlevi görmesi.
Tek çözümü monitör kullanmak mı yani
Bazı laptoplar direk destekler ama sizin laptopunuz için monitör/TV kullanmak lazım.

Bir de oyunda 1360x768 yazıyordu 86:19 mu ne öyle bir çözünürlük vardı bu düşürürmü 86:19 olması tam hatırlamıyorum ama 80 gibi birşeydi

Yeni konular

Geri
Yukarı