Rocket League Türkiye'de esporcu olunur mu?

bulut001

Centipat
14 yaşındayım elmas seviyesindeyim, hedefim var da yani çok para var mı o işte :) Salak gibi bir soru farkındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rocket League e-sporcusu olunur mu bilmem ama Türkiye'de e-sporcu olunmaz. Çok para kazanıyoruz hayatımız harika diyen e-sporculara inanmayın. İsterseniz lisans çıkartıp şansınızı deneyebilirsiniz ama fazla heveslenmeyin derim. Ders çalışmanızın önüne geçmesin bu yaşta dersleriniz daha önemli.

Hayatta para kaynağı olarak düşündüğün ve meslek olarak hayal ettiğin şey oyun olmasın. Oyun adı üstünde temeli eğlence üstüne dayanan bir faktördür ve temelinde sana bilgiden çok eğlence deneyimi katmaya yöneliktir. Daha 14 yaşındasın, hayatta deneyimlemek isteyebileceğin bu kadar çok şey varken masum bir hobiyi rekabetleştirip işe çevirme. Öğrendiğin dersler sıkıcı geliyor mu, gelmiyor mu bilemem ancak o dersler sana hayati bir tecrübe katacak, arabayla topa vurmak değil. Lütfen bu yola girme.

Hayatta para kaynağı olarak düşündüğün ve meslek olarak hayal ettiğin şey oyun olmasın. Oyun adı üstünde temeli eğlence üstüne dayanan bir faktördür ve temelinde sana bilgiden çok eğlence deneyimi katmaya yöneliktir. Daha 14 yaşındasın, hayatta deneyimlemek isteyebileceğin bu kadar çok şey varken masum bir hobiyi rekabetleştirip işe çevirme. Öğrendiğin dersler sıkıcı geliyor mu, gelmiyor mu bilemem ancak o dersler sana hayati bir tecrübe katacak, arabayla topa vurmak değil. Lütfen bu yola girme.

Derslerim de iyi, spor da yapıyorum 1.5 senedir yani oyunda 1000 küsur saatim var çoğu arkadaşım yaşına göre çok iyi oynuyorsun geleceğini belirleyebilirsin bu oynayışınla falan dedi de yani. Aslında benim de pek bir iddiam yoktu ama işte yine de bu soruyu sorma niyetinde bulundum işte.

Son düzenleme:
Derslerim de iyi, spor da yapıyorum 1.5 senedir yani oyunda 1000 küsur saatim var çoğu arkadaşım yaşına göre çok iyi oynuyorsun geleceğini belirleyebilirsin bu oynayışınla falan dedi de yani. Aslında benim de pek bir iddiam yoktu ama işte yine de bu soruyu sorma niyetinde bulundum işte.

Ben 16 yaşındayım bende LoL e-sporcusu olma niyetindeyim. Fakat biraz daha kendi ayaklarımın üzerinde durmak için 20'li yaşlarımı bekleyeceğim. Bu süre zarfında oynayarak dahada kendini geliştirebilirsin. Benim tavsiyem tabii ki de o yönde. Rocket League Türkiye'de turnuvalar düzenliyor mu bilmem. Ama büyük kitle sahibi oyunlara geçmeni tavsiye ederim. E-sporcu olmak öyle kolay bir iş de değil. Çağırdıkları saatlerde oyuna girip arkadaşlarınla antrenman yapmak zorundasın. Daha ciddi bir iş yani. O yüzden hem severek oynadığın bir oyuna geçmelisin. Ve en azından şu liseyi bitirmelisin. Benim tavsiyem sana bunlardır!

Yeni konular

Geri
Yukarı