Çözüm Rockstar Games Launcher #6000.87 Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

*lambo*

Femtopat
Arkadaşlar selam, bugün GTA 5 oynamak için Rockstar Games Launcher'ı açtığımda #6000. 87 kodlu bir hata ile karşılaştım.

rockstar hata.PNG

Bu hatayı alıp çözüm bulamayan bir çok kişi gördüm. Sizlere kısaca bir çözüm sunacağım. Aşağıdaki adımları eksiksiz yaparsanız hata çözülecektir.

1. İlk olarak Görev Yöneticisi'nden "Social Club UI" yazan işlemi sonlandırıyoruz.
2. Kapattıktan sonra Dosya Gezgini'ni açıp "Belgelerim" yazan kısıma geliyoruz.
(Yerel Disk C > Kullanıcılar > "Kullanıcı İsmi" > Belgeler)
3. Açılan kısımdan "Rockstar Games" isimli klasöre giriyoruz.
4. Klasörün içinde bulunan "Social Club" isimli klasörü siliyoruz.
5. Sildikten sonra Rockstar Games Launcher'ı çalıştırıyoruz ve Social Club hesabımız ile giriş yapıyoruz.

Ve sorunumuz çözülüyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir 😊

Son düzenleme:
Hata ekranı geldiğinde Rockstar Launcher açıkken yani hata ekranını kapatmadan aç-kapat yaptım sadece sonra Launcher'daki retry tuşuna basıp launchera restart attım ve düzeldi.

Deneyeceğim hocam teşekkürler.

Ben sayısız çözüm denedim bilgisayara format atacaktım neredeyse en son arkadaşımın önerisiyle modemi kapatıp açtım sorun çözüldü en basit çözüm bu arkadaşlar. Yardımcı olmak maksatıyla özellikle girip yazdım ki herkes faydalansın iyi forumlar. :D
eyw knk öneri için işime yaradı alt takımlarını yediğim adamsın (admin banlama sansürlü yazdım)

hocam ben de işe yaramıyor kafayı yicem
Geçtiğimiz günlerde fiyat nedeniyle türknetten farklı bir operatöre internet aboneliği oluşturdum. Abonelik geçiş işleminin ardından yine aynı hatayı aldım. Modemi kapa aç yapıyım geçer dedim ama geçmedi. Vpn kullanınca oluşmayan sorun vpn olmayınca ortaya çıktı. Ben de internet sağlayıcıma bu durumu bildirince kendileri bana. Biz hatlara İP ataması yapmıyoruz dedi. Ben de İP ataması yapmaları gerektiğini söyledim ve anında sorun çözüme kavuştu. Sorunu sadece kendinizde aramayın yani arkadaşlar.

Geri
Yukarı