Rockstar Games ve Ubisoft gibi şirketlerin Türkiye karşıtlığı

Türkce dil destegi yoksa hic oynamasaniz daha iyi olmaz mi? Hani protesto ediyorsaniz tam etmis olursunuz. Diger türlü bana biraz sacma geliyor nedense.

Yani oyunu Türkce dil destegi yok diye almiyorsunuz, fakat korsan indirip yine her türlü oynuyorsunuz. O zaman satin alip da oynayabilirsiniz. Haksiz miyim?

Zaten korsan indirildiği için Türkçe getirmiyorlar yerelleştirmeye harcayacağı paranın karşılığını alamayacak niye uğraşsın ki. Ne kadar satın alınırsa burada da satıyoruz yerelleştirme yaparsak daha da çok satılır derler. O yüzden korsan indirip Türkçe getirsinler öyle alırım demenin bir anlamı yok.

Rus'lar crackliyor birçok oyunu. Fakat rusça birçok oyunda aktif bir şekilde mevcut. Bunun sadece crack ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
En azından bedava Türkçe yamalara karışmamalılar bence. T.

Take two bu yama işine karışarak akılsızlık etti. Madem kaldırıyorsun kendin koysana türkçeyi.

Take two bu yama işine karışarak akılsızlık etti. Madem kaldırıyorsun kendin koysana türkçeyi.

Evet öyle RDR2 gibi bir şaheseri Türkçe oynayamamak çok koyuyor ingilizcem olsa bile anlamadığım bir iki yer oluyor ayrıca Türkçe daima daha iyidir ingilizcen çok iyi olsa bile.

Evet öyle RDR2 gibi bir şaheseri Türkçe oynayamamak çok koyuyor ingilizcem olsa bile anlamadığım bir iki yer oluyor ayrıca Türkçe daima daha iyidir ingilizcen çok iyi olsa bile.

Aynı dertten muzdaripiz hocam. İngilizcem var ama illa ki anlamadığım bir iki yer oluyor. Fakat büyük bir eksiklik çekmiyorum Allah'tan. Şu ana kadar anlamadığım tek yer çatışma sırasında konuşulan bir yer oldu. O da İngilizce altyazıyı okuyamadım çatışırken. :D.

Ceza yediğim için yazamadım. Türkçe dil gelmesini bende istiyorum ve gelmemesine de sinir oluyorum. Ama bu arkadaş hem oyuna para vermemiş, hem de crackli indirmiş bir de utanmadan oyunu eleştiriyor. Oyunu almadan eleştirmeye hakkı yok.

Hocam ya bende sıkıntı var anlatamıyorum ya da sende sıkıntı var anlamıyorsun. 2 kere yazdım bunu 3.ye tekrar yazayım gönlün olsun. Eğer ki oyuna Türkçe dil desteği verilse hiçbir oyunu korsan indirmem öyle olsa The Witcher 3, Forza Horizon 4, partisans 1941, Rainbow Six Siege, The Forest vb. Steam'da 114 oyun var satın aldığım ve dediğim gibi Cyberpunk 2077 ön sipariş verdim. Konunun en başında da söyledim dil desteği verilmediği için ırkçılık yapıldığını düşünüyorum, şu oyunları korsan indirdim diye halen okumadan, anlamadan hem para vermemiş işte crackli indirmiş yok işte utanmıyor bir de dil istiyor diyorsunuz.

Bu biraz yanlış oldu, almayıp üstüne üstlük korsan kullanıp da eleştirmeye hakkı yok desek daha doğru olacaktır. Ben de her sene tekrar eden oyunları almayıp eleştiride bulunuyorum ama bi' ton laf ettiğim oyunu da korsan oynamıyorum. Oynayacaksam paramı biriktirip alıyorum.

Heh böyle de canımı ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı