Rockstar Kış Uykusunda

Forzatox

Hectopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Ubisoft bu yıl çıkardığı oyunlar; Watch Dogs, Çıkaracağı oyunlar ise; AC: Rogue, AC:Unity, The Division'dır. EA desen yılda 1-2 oyun, Activision Allah'ın her yılı Call Of Duty'den başka oyun çıkarmaz. Rockstar ise 2013'te çıkardığı GTA 5'i 2015'te PC'ye çıkarmaya çalışıyor. Çıkarmasaydın daha iyi olurdu resmen. Tam bir utanç kaynağı Rockstar. Doğru söylüyor muyum sizce?

Çıkardığında da kaç sene oynanıyor ama arada küçük çocuklar da GTA Vice City görünce dayanamayıp oynuyorum :)

Bune böyle ya! Adamlar geç çıkacak diye isyan ediyor! Bırakın geç çıksın adam akıllı çıksın. GTA 4 gibi elimizde kalmasınımı tercih edersiniz?

Rockstar oyun dünyasının kralıdır. Yaptıkları oyunlar hep harika oluyor. Az yapıyorlar ama yıllarca oynanıyor. Bütün rockstar oyunlarını en az 2 defa bitirmişimdir. Hemde çok yanılıyorsun rocstar olmasa açık dünya temalı oyunları zor görürdün.

N'apsın, gidip de ikide bir GTA mı çıkartsın? Tamam, bilgisayara gelme zamanı konusunda haklısın fakat gidip de imkan varken optimizasyonu iyi ve grafikleri eski konsollara göre daha iyi bir GTA çıkarmaya çalışıyor. Ayrıca adamlar bu oyuna o kadar para harcamış, gidip de torrent sitelerine yüklenince onca emek boşa gitsin istemez. Bu yüzden harcadığı paraları konsoldan kazanıp Pc platformuna çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Aslında WD konusuyla çok ilgi çekici bir oyun. Grafikler de oldukça harika. Oyunda insanların tepkisi de güzel. Ama belli bir süreden sonra sıkıyor. Bence WD amacına ulaşan, farklı ve başarılı bir oyun.

Rockstar'ın yaptığı oyunlar hep çok konuşuluyor. GTA V'i hepimiz gördük haritasından, araba sürüşüne kadar her şey güzel olmuş. Tamam biraz ağır hareket ediyor olabilirler fakat yaptıkları oyun 10 sene sonra bile konuşuluyor. Watch Dogs yapay zeka yönünden rezaletti. Bunun yanı sıra AC 3 ve AC 4 gerçekten güzel ve yeni gelen oyunda en çok beklenenler arasında. Far Cry 4 bir önceki oyununa çok benziyor doğal olarak ama epey yenilik katılmış. Rockstar yaptımı tam yapıyor. Diğerleri yükselişte ve güzel eserler yapıyor. Kötüleyeceğim bir şirket yok şu an. :)

Ubisoft'un bu arada tek bırakmaması gereken oyun bence AC. Neden diye sorarsanız her oyununda epey bir farkla karşımıza çıkıyorlar. Bu yenilikleri ne kadar fazla zorlayabilirler bilmiyorum ama gidişatları çok güzel. Ha dediğiniz gibi ara verip efsane bir dönüşte yapabilir ama ben Prince of Persia'nın yeni bir oyun başlığı altında efsane bir dönüş yapmasını bekliyorum. İlk alan ben olurum hatta. :)

Ha bu arada Call of Duty Advanced Warfare ve The Crew beklediğim oyunlar arasında. Çıkar çıkmaz bu oyunları alacak halim yok. Sıra sıra... :)

Yeni konular

Geri
Yukarı