Rockstar, Red Dead Redemption Remake Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Ben iki oyunu da oynadım. Overrated'dan başka bir şey değil. Grafiğe abanmışlar geriye kalan da GTA ile yakın (neredeyse aynı) bir oynanış, fevin fevi bir sıkıcı oynanış bu ve hantallık.
Evet oyun ağır bayağı.
Oynanışın nesi sıkıcı ve kötü anlatabilir misin? GTA ile tek alakası ikisininde açık dünya olması, bu kadar kör olmayın ya. Ben o kadar şey saydım sen "fevin fevi bir sıkıcı oynanış" diyip geçiyorsun.

Oynanış ağır ama kesinlikle zevkli, çatışmalar muazzam ötesi fizikler ve vuruş hissi sayesinde çok zevkli geçiyor, ip ile düşmanları bağlayıp fantaziler yapmak, pompalı ile kafaları, kolları patlatmak.. Karakterin hantallığı sadece oyuna ilk başladığında zor gelebilir ama alışınca hantal gelmemeye başlıyor.

Oynanışın nesi sıkıcı ve kötü anlatabilir misin? GTA ile tek alakası ikisininde açık dünya olması, bu kadar kör olmayın ya. Ben o kadar şey saydım sen "fevin fevi bir sıkıcı oynanış" diyip geçiyorsun.

Oynanış ağır ama kesinlikle zevkli, çatışmalar muazzam ötesi fizikler ve vuruş hissi sayesinde çok zevkli geçiyor, ip ile düşmanları bağlayıp fantaziler yapmak, pompalı ile kafaları, kolları patlatmak.. Karakterin hantallığı sadece oyuna ilk başladığında zor gelebilir ama alışınca hantal gelmemeye başlıyor.
GTA ile çok yakın oynanış mekaniklerine (aynı desem bir mahsuru olmaz) sahip. Dersin ki GTA'nın eski zamanları. O yüzden çok sıkıcı, hantal ve yavaş işleyen bir oyun.

GTA ile çok yakın oynanış mekaniklerine (aynı desem bir mahsuru olmaz) sahip. Dersin ki GTA'nın eski zamanları. O yüzden çok sıkıcı, hantal ve yavaş işleyen bir oyun.
GTA ile aynı diyen ilk defa görüyorum. 800 saat GTA 5, 630 saat RDR2 oynadım alakası falan yok. Hala hantal ve yavaş işleyen diyip geçiştiriyorsun, oyunun diğer konularına hiç değinmiyorsun bile. Troll olduğunu düşünmeye başlıyorum artık.

GTA ile aynı diyen ilk defa görüyorum. 800 saat GTA 5, 630 saat RDR2 oynadım alakası falan yok. Hala hantal ve yavaş işleyen diyip geçiştiriyorsun, oyunun diğer konularına hiç değinmiyorsun bile. Troll olduğunu düşünmeye başlıyorum artık.
Ben GTA ile oynanış mekaniklerine neredeyse aynı ve aynı oranda sıkıcı ve hantal diyorum.

Birinci oyunun grafik kalitesi GTA V ile aynı ve aynı oranda sıkıcılığa ve ağırlığa sahip.
Oynanışı çok kötü RDR'nin.
12 yıllık bir oyun. Seri ağır evet ama bu kötü yapmıyor bence. Sadece oynanış ağır diye çöpe atmak saçma. Hikaye, karakterler vs. kısmına girmiyorum çünkü öznele giriyor. Teknik olarak oyun mükemmel yapay zekası, fizikleri, açık dünyası, animasyonları, detay seviyesi. Bunlara ne kadar kötü derseniz deyin 4 yıllık bir oyun için çok iyi seviyede. Şu an bile bunları RDR 2'den iyi yapan oyun bulamazsın.

12 yıllık bir oyun. Seri ağır evet ama bu kötü yapmıyor bence. Hikaye, karakterler vs. kısmına girmiyorum çünkü öznele giriyor. Teknik olarak oyun mükemmel yapay zekası, fizikleri, açık dünyası, animasyonları, detay seviyesi. Bunlara ne kadar kötü derseniz deyin 4 yıllık bir oyun için çok iyi seviyede. Şu an bile bunları RDR 2'den iyi yapan oyun bulamazsın.
Gerçekçiliği ön planda diye mi seviyorsun?

Ben GTA ile oynanış mekaniklerine neredeyse aynı ve aynı oranda sıkıcı ve hantal diyorum.

En basitinden silah mekaniklerine değinelim o zaman. GTA 5'te silahı alıp ateş ediyorsun başka hiçbir etkileşimin yok gayet basit. RDR2'de tetiği sen çekiyorsun, silah kullandıkça kirleniyor, kirlenince silahtan çıkan duman ve silahın sesi değişiyor, tutukluluk yapabiliyor bu yüzden yağlayıp temizlemen gerekiyor.
Gerçekçiliği ön planda diye mi seviyorsun?
Trollsun sen ya kaybol, adam gibi niye kötü olduğunu anlatamıyorsun sadece GTA 5 ile mekanikler aynı diyip geçiştiriyorsun ve aynı falan da değil.

Gerçekçi yanını seviyorum elbet, ama o bir yana hikaye ve karakterleri de çok iyi yazılmış. Beni etkiledi. Bu da sevmem de bir etken. Ama bu kişiden kişiye değişir.
Ben de gerçekçiliği hiç sevmiyorum yada oyunlarda direkt tercihim olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı