Röntgendeki işareti yerler nedir?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Karın ağrısı için sağlık ocağına gittim röntgen çekti doktor. Bu işaretli olan yerler neden koyu, onlar ne bilen var mı acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20221208_080859.jpg
    IMG_20221208_080859.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 970
Merhaba hocam öncelikle bu konuda bir uzmana danışmalısınız fakat röntgende beyaz görüntülerin yoğun sert yapılar siyah görüntülerin daha yumuşak ya da boş yapılar olarak gözüktüklerini söyleyebilirim gördüğünüz siyah şeyler karında sıkışan gaz mesanedeki idrar vb birçok nedene dayanıyor olabilir siyahlığı nispeten yumuşak ve X ışınını geçiren bir oluşuma işaret ediyor en iyisi uzman raporunu beklemek olacaktır.

Görseldeki bölgeleri üstten alta sıralarsak, birincisi mide içerisindeki hava boşluğu, ikincisi bağırsak gazı, üçüncüsü de içi dolu bağırsakta bulunan ufak hava boşlukları. Röntgeni niye çektirdiniz bilmiyorum ama işaretli yerler normal görünüyor.

Hayır.

Merhaba. O işaretli yerler sizin bir sorununuzun olduğu yerleri gösteriyor olmalı. Uzmana danışmalısınız. İyi günler. Burada röntgen okumayı bilen bir kişiyi çok zor bulursunuz.

Doktor bir şey görünmüyor dedi ama karnım ağrıyor anlamadım bende.

Merhaba. O işaretli yerler sizin bir sorununuzun olduğu yerleri gösteriyor olmalı. Uzmana danışmalısınız. İyi günler. Burada röntgen okumayı bilen bir kişiyi çok zor bulursunuz.

Doktor bir şey görünmüyor dedi ama karnım ağrıyor anlamadım bende.

En üstteki midedeki, diğerleri de bağırsaktaki gazlar. Bağırsaklarınız dolu gibi, gaz ve dışkı birikmiş ondan ağrıyor büyük ihtimalle. Ağrı artarsa, yer değiştirirse, şiddetlenirse, veya yakın zamanda gaz çıkarmaz, büyük tuvaletinizi yapamazsanız tekrar gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı