Çözüldü ROG Crosshair VI Hero ile 980 Pro uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Acnalogia

Centipat
Anakartım ROG Crosshair VI Hero, alacağım SSD Samsung MZ-V8P1t0bw 1TB 980 Pro pcle M.2 6900-5000MB/S 2.38 flash SSD.
https://www.hepsiburada.com/samsung...238-flash-ssd-p-HBV000019DX8O?magaza=bettlepc

PCI-e 4.0 uyumu diye bir şeyler okudum. Emin olmak için danışayım dedim. Sizce herhangi bir sorun olur mu? Bir de 2. M.2 slotu ekran kartının altında kaldı. Oraya takarsam ekran kartının sıcaklığı zarar verir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Var hocam.
Pcle 3*4 3938.5 MB/s değerinde hızları sunabiliyor.
Pcle 4*4 ise 7.877 GB/s değerinde hızları sunabiliyor.
Günlük kullanıcı iseniz zaten bu hızlara çok ihtiyacınız olmayacaktır.
970 EVO Plus güzel bir tercih olabilir.
Hayır, destekli değil. Çalışır lakin yavaş çalışır. PCI-e 4.0 destekleyen B550 veya X570 chipsetli bir anakart alman lazım tam performans için. Söylediğin anakart X370 chipsetli bir anakart.

Bakınız: https://www.amd.com/en/products/chipsets-am4

Son düzenleyen: Moderatör:
3.0 ile 4.0 arasında fazla fark var mı? Eğer varsa SSD seçimini ona göre mi yapmalıyım.

980 Pro:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
970 EVO Plus:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bence gen 4 bir NVMe SSD ara birimin yok ise 980 Pro saçma olur hem pahalı hem de 970 EVO Plus ile aynı hızda çalışacak.

980 Pro:
970 EVO Plus:
Bence gen 4 bir NVMe SSD ara birimin yok ise 980 Pro saçma olur hem pahalı hem de 970 EVO Plus ile aynı hızda çalışacak.

Hocam videolar için teşekkür ederim şu an anakartı vs. güncellene gibi bir şeyler düşünmüyorum. O yüzden kafamda oturmaya başladı.

Var hocam.
Pcle 3*4 3938.5 MB/s değerinde hızları sunabiliyor.
Pcle 4*4 ise 7.877 GB/s değerinde hızları sunabiliyor.
Günlük kullanıcı iseniz zaten bu hızlara çok ihtiyacınız olmayacaktır.
970 EVO Plus güzel bir tercih olabilir.

Daha çok oyun için alacağım. Muhtemelen 2TB olanı :) 500GB üstünde tek bir oyun. Bir hayli yavaş olması beni SSD almaya itti. Açıklama için ayrıca teşekkürler.

Cevap yazan herkese teşekkürler. 970 EVO Plus almaya karar verdim. 🙏🙏

Hocam videolar için teşekkür ederim şu an anakartı vs. güncellene gibi bir şeyler düşünmüyorum. O yüzden kafamda oturmaya başladı.

Daha çok oyun için alacağım. Muhtemelen 2TB olanı :) 500GB üstünde tek bir oyun. Bir hayli yavaş olması beni SSD almaya itti. Açıklama için ayrıca teşekkürler.

Cevap yazan herkese teşekkürler. 970 EVO Plus almaya karar verdim. 🙏🙏

Hayırlı olsun şimdiden o zaman konu kilitlenebilir.

Geri
Yukarı