ROG-GL553VD Fan Hızını Kontrol Etme?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi

Kısaca suan 5 gündür elimde bu laptop var. Fan hızını nasıl kontrol ederim?

Normal Masaüstü anakartlar da All Suite 3 yazılımı ile ayarlıyordum ama bunda o yazılım yok😒

Laptop fanlarında genelde fan hızları kullanıcı eline verilmiyor diye biliyorum, en azından eski modellerde böyleydi. Hala devam ettiğini düşünüyorum.

Adsız.png

Suan ayarlarım böyle. Uygulamayı ellemedim. Yükledim.

FAN hızını RPM olarak değil var olan FAN eğrisi üzerine yüzde kaç fazdan hızlı döneceğini ayarlayabiliyorsunuz. Ben genelde hava sıcak olduğu zamanlar kulaklığı takıp 100%'ye ayarlıyordum fanları.

FAN hızını RPM olarak değil var olan FAN eğrisi üzerine yüzde kaç fazdan hızlı döneceğini ayarlayabiliyorsunuz. Ben genelde hava sıcak olduğu zamanlar kulaklığı takıp 100%'ye ayarlıyordum fanları.

Peki ekran kartı sıcaklığını nasıl ayarlıyoruz? 🤠

Msı afterburner laptoplar da iş yapıyor mu?🤔

Bu laptopları da hiç sevmiyorum o yüzden. Hep sıcaklık sorunu var 🤠
Siz ne kullanıyorsunuz Laptop icin mesela?

Ekran kartı fan hızı ve işlemci için?

Merak ettim 🤠
Throttle Stop ile CPU'ya -110 mV undervolt yaptım.
Her 3 ayda bir içini açıp tozunu alıyorum. 6-7 ayda bir de termal macun yenilemesi yapıyorum.
Bu sayede tozlanmasına fırsat vermiyorum. Afterburner üzerinden voltaj/frekans eğrisini birazcık bükerek daha düşük voltajlarda daha yüksek frekanslara çıkmasını sağladım. 5-8 derece fark ettiği oluyordu ancak saçma mavi ekran hataları verebiliyor. Afterburner işin içine girdiği zaman.
Cihazın 3-4 cm yukarıda tutmak için bir ayak kullanıyorum. Her hangi bir aktif soğutmaya sahip değil. Hem daha rahat hava alıyor alttan hem de sıcak hava yere çarpmadan direkt dışarı atılıyor.

Oyunlarda max 88 derece görmüş anlık olarak. Frekans olarak da sıcaklık arttıktan sonra 2900 MHz ile 2700 MHz arası dalgalanıyor. (Bazen aşırı yük bindiği zaman 2200 MHz'lere düştüğünü de gördüm.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı