ROG RTX3070 boşta yüksek frekans ve sıcaklık

Daha fazla  
ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3070 ekran kartım mevcut. Afterburner'den baktığımda sürekli fanın %53'de döndüğünü gördüm. ASUS tweek yazılımından baktığımda 0DB fan da açık ama hala fanlar dönüyor. Ekran kartı sıcaklı 39 derecelerde ben fanları Afterburner ile kapattım ve bir süre sonra ekran kartı sıcaklığı 68C gördü ve yükselmeye devam ediyordu. Boşta internette gezerken, oyunda veya yükte değil.

Önceki ekran kartımda 50 dereceyi geçmeden fanlar çalışmazdı bundan neden hiç oyunda veya yükte değilken boşta iken fan çalışıyor ve Afterburner'dan kapatınca sıcaklık uçuyor.

Önceki ekran kartım boşta iken hız düşürüdü buna Afterburner'den baktım, sürekli 1905MHz'de ve RAM'ler de 7000MHz'de.

Bu işte terslik yok mu boştayken niye kart tam yükte gibi?

Kapadım açtım PC'yi 46 dereceden başladı takip ediyorum 50 vardı fanlar çalışmıyor şu an yükseliyor sıcaklık. 1905/7000mhzh şu an. Bu ekran kartı neden boşta bile yükte. Yani dikkatimi çekti, son güncellemeden sonra olmuş olabilir mi? Sıcaklık 53 derece oldu Afterburner'dan bakıyorum hala fanlar çalışmadı 54C fanlar otomatikde bakim ne zaman çalışacak 55C fanlar hala kapalı 58'de fan %54'de çalışmaya başladı ve sıcaklık düşüyor 50C'ye şu an iniyor.
Anlamadığım niye ekran kartı sürekli 1905/7000mhzde sabit çalışıyor bunun çözümü var mı? Yani önceki kart gibi yükte bu değerlere çıkması gerekmiyor mu?

1608179348550.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı