ROG STRIX 3080 12 GB 80 derece oluyor

İlledegal

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Corsair TD500 Mesh Kasa / Corsair RM850 PSU / Intel 12400F İşlemci / ID-Cooling SE-224-XT Black Kule Tipi Soğutucu / MSI B660-A PRO Anakart / Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 Ram / Asus Tuf 3070 Ti Ekran Kartı / Kingston KC 2500 3.500/2900 SSD
Selam iyi sosyaller.

Geçenlerde forumda sizlerede danışarak bir sistem topladım. Ekran kartım en son geldi kararlılık testlerini yaptım. ROG STRIX 3080 12 GB kullanmaktayım, FurMark ve AIDA64 gibi testlerde 80 dereceleri rahat görüyor kart. İnternetten bolca inceleme izledim fakat o kartlar 65 dahi görmüyor. Kasam havalandırma için fazlasıyla yeterli olmasına rağmen sırf test güvenilirliğini sağlamak için uzay montaj denedim ve sonuç yine oldu. Şimdi ne yapmalı bu ürün bu şekilde çalıştığı müddetçe soğuk lehime düşme süresini kısaltır ve bariz bir şekilde aynı model diğer kartlardan çok daha sıcak. İade süreci nasıl olur o konularada çok hakim değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam iyi sosyaller.

Geçenlerde forumda sizlerede danışarak bir sistem topladım. Ekran kartım en son geldi kararlılık testlerini yaptım. ROG STRIX 3080 12 GB kullanmaktayım, FurMark ve AIDA64 gibi testlerde 80 dereceleri rahat görüyor kart. İnternetten bolca inceleme izledim fakat o kartlar 65 dahi görmüyor. Kasam havalandırma için fazlasıyla yeterli olmasına rağmen sırf test güvenilirliğini sağlamak için uzay montaj denedim ve sonuç yine oldu. Şimdi ne yapmalı bu ürün bu şekilde çalıştığı müddetçe soğuk lehime düşme süresini kısaltır ve bariz bir şekilde aynı model diğer kartlardan çok daha sıcak. İade süreci nasıl olur o konularada çok hakim değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Garantiye başvurmanı önerebilirim.

Technopat bu ürünün inclemesinde ekran kartının oyunlarda ortalama 70 derece olduğunu gördüm. Malum yaz mevsimindeyiz ve havalar gerçekten sıcak.
NOT: Diğer inceleme videolarında oyunlarda kart genelde 65 derece. Sanırım sen de sıcaklık problemi var. Havalar sıcak olsa bile en azından akşam saatlerinde 70 derece olurdu max. Biraz yüksek gibi. Satın aldığınız yere durumu belirtin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garantiye başvurmanı önerebilirim.
Hocam kart 1 günlük açıkçası servisle falan uğraşamam gider iade ederim. İncehesap tan aldım çok bir sorun çıkaracaklarını sanmıyorum ama olur da çıkarırlarsa ürün muadillerinin aynı performansını sağlamadığı için mahkemeye gider diye düşünüyorum.

Kasa modeli nedir? Fan dizilimi ne biçimde?
TD 500 Mesh kasa ama dediğim gibi uzay montaj kurulum yaptığım zamanda aynı değerleri alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı