Çözüldü ROG STRIX G15 G513QM-HN347 Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emretutun

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar Secure Boot açamıyorum. BIOS hakkında fazla bilgim yok, BIOS'tan ayarı buldum fakat kilitli gözüküyor şifre koydum administrator ve user olarak ama hala kilitli resimlerini de atıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şu fotoğrafı unutmuşum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 168
  • image.jpg
    image.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 143
  • image.jpg
    image.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 137
  • image.jpg
    image.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 125
  • image.jpg
    image.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 238
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar, sonunda Enabled'a döndürdüm ama nasıl yaptığım konusunda hiçbir fikrim yok. Umarım bir şeyleri bozmadan çevirmişimdir.
Burada da BIOS versiyonum var.

BIOS modunuz eski mi? Eski ise Secure Boot'u kullanamazsınız.

Çalıştır (Win tuşu + r) > msinfo32, burada BIOS modunuz yazar.

Hemen bakıyorum.

BIOS modunuz eski mi? Eski ise Secure Boot'u kullanamazsınız.

Çalıştır (Win tuşu + r) > msinfo32, burada BIOS modunuz yazar.

Karşıma böyle bir ekran geldi. Windows 11'e yükseltme ile geçtim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    159,3 KB · Görüntüleme: 158
  • image.jpg
    image.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 158
Merhabalar Secure Boot açamıyorum. BIOS hakkında fazla bilgim yok, BIOS'tan ayarı buldum fakat kilitli gözüküyor şifre koydum administrator ve user olarak ama hala kilitli resimlerini de atıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şu fotoğrafı unutmuşum.

Şunu fark ettim, her girdiğimde şifre koyabiliyorum. Acaba sorun şifre koyamamakta mı?
Ve Secure Boot Control'u açtığımda key management açılıyor. İçerisinde son attığım fotoğraftaki içerikler var.

TPM 2.0 hatası için mi Secure Boot açmaya çalışıyorsunuz? Bende Valorant açılmıyor ve hata veriyor da. Çözümü bulabilirsem gelip yazarım buraya.

Arkadaşlar, sonunda Enabled'a döndürdüm ama nasıl yaptığım konusunda hiçbir fikrim yok. Umarım bir şeyleri bozmadan çevirmişimdir.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 161
Çözüm

Vallahi tek korkum BIOS hakkında bilgim olmaması ve bir şeyleri bozmak olduğu için rahatça bir şeyler yapamıyorum orada. Deneyeyim bir şeyler bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı