Rog Strix G15 laptopu monitöre bağlama

bossercan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Mak-Mühendisliği Öğrencisi
Rog Strix G15 laptopuma monitör bağlamak istiyorum. HDMI ile bağlayınca monitör dahili ekran kartını kullanıyor, ve laptopda Displayport çıkışı da yok. Type-C çıkışından monitöre bağlasam harici ekran kartına bağlanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki HDMI ile ekran kartını kullanıyor. Güç seçeneklerinden "kapak kapatıldığında yapılacakları seçin" seçeneğinden hepsini hiçbir şey yapma olarak ayarlamıştım. Ekran olarak da sadece harici olanı ayarladım. Sonrasında laptobun kapağını kapatmıştım. Bu bir çözüm mü bilmiyorum, ben kullanabiliyorum sadece sizle ayarlarımı paylaştım.

Benimki HDMI ile ekran kartını kullanıyor. Güç seçeneklerinden "kapak kapatıldığında yapılacakları seçin" seçeneğinden hepsini hiçbir şey yapma olarak ayarlamıştım. Ekran olarak da sadece harici olanı ayarladım. Sonrasında laptobun kapağını kapatmıştım. Bu bir çözüm mü bilmiyorum, ben kullanabiliyorum sadece sizle ayarlarımı paylaştım.
HDMI ile bağladığımda AMD Radeon Graphics i kullanıyor. Bi şekilde monitörü bağlayıp RTX3050ti ı kullanmasını istiyorum.

HDMI ile bağladığımda AMD Radeon Graphics i kullanıyor. Bi şekilde monitörü bağlayıp RTX3050ti ı kullanmasını istiyorum.
Hocam dediklerimi yapın, ekranı sadece harici ekranda gösterecek şekilde ayarlayın. Olmazsa ayarlar dururken harici ekrandan yeniden başlatın. Hiçbiri olmazsa maalesef bir cevabım yok.

Hocam dediklerimi yapın, ekranı sadece harici ekranda gösterecek şekilde ayarlayın. Olmazsa ayarlar dururken harici ekrandan yeniden başlatın. Hiçbiri olmazsa maalesef bir cevabım yok.
Hocam bunu tam olarak nasıl yapabilirim pek bir bilgim yok da.

ROG STRIX G15 laptopuma monitör bağlamak istiyorum. HDMI ile bağlayınca monitör dahili ekran kartını kullanıyor, ve laptopta DisplayPort çıkışı da yok. Type-C çıkışından monitöre bağlasam harici ekran kartına bağlanır mı?

Ben USB C to DisplayPort kablosu aldım fakat şu an bağlayamıyorum.

Geri
Yukarı