ROG STRIX G15 laptopun iadesini satıcı kabul etmiyor

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

26.11.2022 tarihinde sipariş verdiğim laptop 28.11.2022 tarihinde elime geçti. Laptopun kurulumunu gerçekleştirirken daha coil whine sesleri başladı rahatsız etmeye neyse dedim bu arada fanlar da bir çalışıyor bir susuyor bilmiyorum devamlı çalışmasının bir ayarı var mı? Neyse ben bu coil whine problemine kafayı takmışken zaten ışık sızması testi yapmaya gerek kalmadan sol alt ve üstte devasa düzeyde ışık sızmaları dikkatimi çekti. Daha sonra test yapınca da teyit ettim ki çok rahatsız edici düzeyde sızma mevcut. Neyse ürünü teknik servisle uğraşmamak adına beğenmediğim için iade etmek istediğimi bildirdim firmaya ve 30.11.2022 tarihinde kargoladım. Fakat firma bana adaptörde çizikler olduğunu bu yüzden iade kabul etmediğini söyledi ve şimdi ürünü geri kargoluyor. Ben bu ürünü nasıl iade edebilirim arkadaşlar? Evet biliyorum bu sorunlar her cihazda olabilirim ama ben takıntılı bir insanım ve bu cihazı kullanamayacağım biliyorum. Bu yüzden bu cihazı iade etmem gerekiyor. Teknik servise göndersem bu sebeplerden ya da tüketici hakem heyetiyle bu iade işini çözebilir miyim?

Dosya Ekleri

• 9EDB5A2D-0681-4B71-A3F1-EFD800114056.jpeg
    9EDB5A2D-0681-4B71-A3F1-EFD800114056.jpeg
    79,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 41CF31FA-FD29-4DA5-804B-59AB2EAFDF76.jpeg
    41CF31FA-FD29-4DA5-804B-59AB2EAFDF76.jpeg
    82,8 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
GPN Teknoloji ama haklı yönleri şu adaptörde çizikler mevcutmuş muhtemelen ben denerken masa üzerindeydi adaptör çizildi. Ama 1 saat içersinde masa üzerinde adaptörün çizilmesi de ayrı rezillik. Adaptörün üzerindeki güvenlik bilgi etiketi çizilmiş bu arada adaptörün kendisi değil.

@jxorz Hocam bu konu üzerinden ilerleyebilir miyiz?

Yardımcı olabilecek fikir verebilecek yok mu?

@jxorz hocam ASUS global ile iletişime geçin demiştiniz ya. Globalden kastınız ASUS Türkiye mi yoksa genel olarak ASUS'a mail mi atmalıyım?

Son düzenleme:
GPN Teknoloji ama haklı yönleri şu adaptörde çizikler mevcutmuş muhtemelen ben denerken masa üzerindeydi adaptör çizildi. Ama 1 saat içersinde masa üzerinde adaptörün çizilmesi de ayrı rezillik. Adaptörün üzerindeki güvenlik bilgi etiketi çizilmiş bu arada adaptörün kendisi değil.

@jxorz Hocam bu konu üzerinden ilerleyebilir miyiz?

Yardımcı olabilecek fikir verebilecek yok mu?

@jxorz hocam ASUS global ile iletişime geçin demiştiniz ya. Globalden kastınız ASUS Türkiye mi yoksa genel olarak ASUS'a mail mi atmalıyım?

Hocam ben şu an cihazımı GPN'den teslim aldım. ASUS DOA raporunu IPS'den vermiş. GPN'ye bizzat gittim. Bana telefonda DOA'yı elden teslim edebilirsiniz demelerine rağmen sadece kargo ile kabul ediyoruz dediler. Bende o an müşteri temsilcisi ile yaptığım konuşmayı onlara dinlettim. Tamam alalım o zaman dediler. Çalışma ortamlarını vesaire gördüm, son derece profesyonellikten uzak bir firma, tercih edilmemesi gerekir.

Eve geçiyorum, detaylandıracağım.

Hocam ben şu an cihazımı GPN'den teslim aldım. ASUS DOA raporunu IPS'den vermiş. GPN'ye bizzat gittim. Bana telefonda DOA'yı elden teslim edebilirsiniz demelerine rağmen sadece kargo ile kabul ediyoruz dediler. Bende o an müşteri temsilcisi ile yaptığım konuşmayı onlara dinlettim. Tamam alalım o zaman dediler. Çalışma ortamlarını vesaire gördüm, son derece profesyonellikten uzak bir firma, tercih edilmemesi gerekir.

Eve geçiyorum, detaylandıracağım.
Hocam sizden geri dönüş bekliyorum, yaşadığınız tecrübe bana epey yardımcı olacaktır süreci hızlandıracaktır diye düşünüyorum.

Hocam ürünü elden SMS Infocomm'a teslim edin. Dosyanıza bu fotoğrafları da ekleyin. Ürünü yeni aldığınızı ve değişim istediğinizi belirtin. Bu arada ASUS'a İngilizce bir mail hazırlayıp atın. TR operasyonlarının zayıflıkları vesaire. Ürüne 3-4 gün içinde DOA çıkar ve bir hafta sonra teslim alırsınız. Ardından GPN'ye kargolayın, iade veya değişim yapın.

Hocam ürünü elden SMS Infocomm'a teslim edin. Dosyanıza bu fotoğrafları da ekleyin. Ürünü yeni aldığınızı ve değişim istediğinizi belirtin. Bu arada ASUS'a İngilizce bir mail hazırlayıp atın. TR operasyonlarının zayıflıkları vesaire. Ürüne 3-4 gün içinde DOA çıkar ve bir hafta sonra teslim alırsınız. Ardından GPN'ye kargolayın, iade veya değişim yapın.
Balıkesir'de çalıştığım için iş yerinde kalıyorum hocam. Elden teslim etmem mümkün görünmüyor ama kargolarsak aynı etkiyi alamayız galiba.

Balıkesir'de çalıştığım için iş yerinde kalıyorum hocam. Elden teslim etmem mümkün görünmüyor ama kargolarsak aynı etkiyi alamayız galiba.

Hocam ben serviste o bir işten anlamayan elemanlara olayı güzelce anlattım ve hatta gösterdim. Girişte duran kişi beni anlamadığından içerden teknik eleman geldi, ismi Sercan idi sanırım. Herşeyi gösterdim, kabul etti.

Hocam bak illa para iadesi alacaksan ve servis yardımcı olmaz ise THH'ye başvur. Bilirkişi cihazını senden isteyecek ve inceleyecek. Karar çıktığı an icraya başvur. Almaman mümkün değil iadeyi. Karar lehine çıkar.

Adımları yazıyorum,
  1. ASUS RMA'ya başvur, fotoğraf mutlaka ekle.
  2. UPS ile teslim et, kararın çıkmasını bekle.
Karar aleyhine çıkarsa,
  1. E-Devlet üzerinden THH'ye başvur. Fatura dahil olmak üzere tüm belgeleri ekle. (Fotoğraf vb.)
  2. Bilirkişiye bağlı olarak cihaz senden alınıp inceleme yapılacak. Cihazı mutlaka bilirkişiye götür.
  3. Karar lehine çıkarsa hemen icraya başvur ve ASUS'a belgeleri yolla.
Canınızı sıkmaya gerek yok, er ya da geç iadeyi alacaksınız. Ayıplı mal ayıplı maldır. Cihaz hakkında detaylı kusur analizi yapın ve bunları bilirkişiye sunun. Her THH aynı mı bilmiyorum ancak genel olarak THH bu ülkenin en güzel kurumlarından birisidir. Haklıysanız hakkınızı söke söke alırsınız. $1600 küsür değerinde bir üründen bahsediyoruz. İş icraya kalırsa avukatımı size yönlendirebilirim ancak icralık durum oluşacağını sanmıyorum. Hiç bir firma icra gibi bir topa girmez.

Saygılar hocam, esen kalın.

Gpn teknolojiyi biliyorum önceki laptopumu onlardan almıştım ve laptop Wi-Fi kullanırken donup kalıyordu Wi-Fi kapatınca sorun yoktu kolay iade olayı vardı da basitçe iade etmiştim ama satıcı bayağı laf cambazlığı yapmıştı iade ettirene kadar o satıcıdan bir şey almanızı tavsiye etmem 1000TL fazla verin gerekirse farklı yerden alın.

Gpn teknolojiyi biliyorum önceki laptopumu onlardan almıştım ve laptop Wi-Fi kullanırken donup kalıyordu Wi-Fi kapatınca sorun yoktu kolay iade olayı vardı da basitçe iade etmiştim ama satıcı bayağı laf cambazlığı yapmıştı iade ettirene kadar o satıcıdan bir şey almanızı tavsiye etmem 1000TL fazla verin gerekirse farklı yerden alın.
Valla gittim gördüm çalıştıkları ortamı, tam bir Eminönü esnafı.

Yeni konular

Geri
Yukarı