ROG STRIX G15 vs TUF Gaming F15

Ritou

Hectopat
Herkese merhaba. Bir laptop almaya karar verdim. 15 bin TL bütçe ile bakmaya başladım, 20'ye kadar gitti :) 2 bilgisayar arasında kaldım. Arada fiyat farkı 2500 gibi bir rakam. Aslında fazla bir rakam ama 2 PC arasında fazla fark yok gibi. Hatta ucuz olan yani TUF'un işlemcisi galiba daha iyi. ROG'un ekran kartı bir tık daha iyi galiba. Fakat kafamı karıştıran konular var. TUF serisi ısınma yapıyor ve ROG'un kasa yapısı daha iyi olduğu için daha sağlam uzun ömürlü fakat bununla birlikte Ryzen işlemciyi kötüleyenler var. O yüzden işin içinden çıkamadım. 2500 TL ROG için vermeye değer mi üstelik işlemci düşük olduğu halde anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim başka bilgisayarlarda önerebilirsiniz bu hafta içinde almayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Not: Bilgisayarı işten gelince günlük 2-3 saat kadar kullanmak için alacağım. Genelde film ve oyun oynamak için. Oynamayı planladığım oyunlar Red Dead Redemption 2, GTA 5, Rust... Ağır olanları bunlar diğerleri zaten basit oyunlar.

----ASUS TUF F15----

RAM: 16 GB

İşlemci: Intel Core i7 11800H

Ekran Kartı: NVIDIA RTX3050 4 GB

SSD: 512 GB

Ekran: Full HD, 144 Hz

Link: ASUS TUF GAMING F15 CORE İ7 11800H 2.3GHZ-16GB-512GB SSD-15.6"-RTX3050 4GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

----ASUS ROG STRIX G15----

RAM: 16 GB

İşlemci: Ryzen 7 4800H

Ekran Kartı: NVIDIA RTX3050 Ti 4 GB

SSD: 512 GB

Ekran: Full HD, 144 Hz

Link: ASUS ROG STRIX G15 AMD R7 4800H 2.9GHZ-16GB-512GB SSD-15.6''- RTX3050TI 4GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

ROG daha iyi gibi bence. 4 hücreli batarya ve ekran kartı göze çarpıyor. Ancak bu kadar para verilir mi düşündürücü? Tongfang kasalı Monster'da alınabilir o fiyat seviyelerinde yoksa istediğiniz ASUS modeli de değer hocam.

Fiyatlari aşırı pahalı gibi geldi. 3050 sistemler 12 civarında. Bu fiyatlar ciddi anlamda şişirilmiş. Konu altına 15000 bütçe ile laptop önerisi yaparlar.

Şimdilik anladım ki ürünler gereksiz pahalıymış. Paylaşılan gigabyte dikkatimi çekti fakat bilgisayardan çokda anlamam. Monstera karşı bi antipatim var ama gigabyte'yi tam bilmiyorum onu biraz araştırcam. Şimdilik takipteyim.. Cevaplarınızı bekliyorum.

Şimdilik anladım ki ürünler gereksiz pahalıymış. Paylaşılan gigabyte dikkatimi çekti fakat bilgisayardan çokda anlamam. Monstera karşı bi antipatim var ama gigabyte'yi tam bilmiyorum onu biraz araştırcam. Şimdilik takipteyim.. Cevaplarınızı bekliyorum.
Gigabyte==Efsane

Geri
Yukarı