ROG STRIX G513IH-HN002 LoL'de Düşük FPS Veriyor

kaansamil

Kilopat
Daha fazla  
GTX 1650 kartının League of Legends testlerine baktığımda FPS 144'ten kolay kolay düşmüyor. Laptop bugün geldi, her şeyini güncelledim. Very High ayarlarda 100, Very Low ayarlarda 120 FPS almaktayım. Bu normal midir? Değilse çözümü nedir? İşin komik yani RX 580 ile topladığım sistemde aynı FPS'leri alıyordu onda RAM ve işlemciden dolayı düşük FPS aldığımı düşünüyordum hatta geçmiş konularımda var, ben anlam veremiyorum. Dual channel RAM yazmayın lütfen. Dual channelsiz testler de var.

GTX 1650 kartının League of Legends testlerine baktığımda FPS 144'ten kolay kolay düşmüyor. Laptop bugün geldi, her şeyini güncelledim. Very High ayarlarda 100, Very Low ayarlarda 120 FPS almaktayım. Bu normal midir? Değilse çözümü nedir? İşin komik yani RX 580 ile topladığım sistemde aynı FPS'leri alıyordu onda RAM ve işlemciden dolayı düşük FPS aldığımı düşünüyordum hatta geçmiş konularımda var, ben anlam veremiyorum. Dual channel RAM yazmayın lütfen. Dual channelsiz testler de var.
İşlemci Throttle oluyordur. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından şu 3 kısmın ekran görüntüsünü gönderin.

ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesi.

Dual channel yazmayin demissin ama çözüm o. Mecburen o yazılacak. Bir de harici monitöre baglarsan ekstra performans artisi olur. Ama bunları yazmayın dersen çözüm aramanin mantığı yok.
İşlemci Throttle oluyordur. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından şu 3 kısmın ekran görüntüsünü gönderin.

ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesi.
Amd işlemciler desteklemiyor hocam.

Artı -2 Eksi
Dual channel yazmayin demissin ama çözüm o. Mecburen o yazılacak. Bir de harici monitöre baglarsan ekstra performans artisi olur. Ama bunları yazmayın dersen çözüm aramanin mantığı yok.

Çift kanal ram LoL de çok etkilemiyor. En azından bende etkilememişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adam da dual channel değil nasıl alıyor bu fpsyi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu adam da dual channel değil nasıl alıyor bu fpsyi?
Masaüstü hocam. Dahili GPU derdi yok. Siz de DP üzerinden monitör bağlayın eğer doğrudan DP ekran kartına bağlıysa siz de alın o FPS'yi.

Bende GTX 1650 Ti oyuncu laptop var. Bende yaklaşık aynı alıyorum. Laptoplarda MUX Switch aktif edilmediği sürece LoL ve Valorant gibi oyunlarda bu FPS'lere mahkumuz maalesef. Tek yapabileceğiniz başka bir monitöre bağlayıp öyle oynamak.

bu adam da Dual Channel değil nasıl alıyor bu FPS'yi?

Masaüstü ile laptop GPU'su arasında çok fark var. Hemen hemen 1050 Ti ayarında laptop.

Geri
Yukarı