ROG STRIX G712LV pil performans ayarları kendi kendine değişiyor

Maxi1644

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ekranın sağ altında pil göstergesine sağ tıklandığında çıkan Windows Mobility Center'ı açtığım zaman pil durumu daha önceden Gaming performanstı ancak dün akşam oyun oynamıyorken dengeliye aldım, daha sonra tekrar aynı şekilde ayarı değiştireyim dedim. Yalnız bu sefer Gaming Performance seçeneği çıkmadı, sadece dengeli seçeneği bulunuyordu. Daha sonra yaptığım araştırmalar sonucunda pil kullanımını yüksek performans olarak yapabildim (yine Gaming performans ayarı yok) ancak bu sefer de kendi kendine ayarı değiştirip sadece performans olarak güncelliyor PC'yi açtığımda veya bazı oyunlarda. Bu ayarı sabitlemenin bir yolu var mı ya da tekrardan Gaming performans yapabilme imkanımız var mı? Yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarım ASUS ROG STRIX G712LV, i7 10750H, 16 GB RAM, RTX 2060, Windows 10 Home Sürüm 20H2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ekranın sağ altında pil göstergesine sağ tıklandığında çıkan Windows Mobility Center'ı açtığım zaman pil durumu daha önceden Gaming performanstı ancak dün akşam oyun oynamıyorken dengeliye aldım, daha sonra tekrar aynı şekilde ayarı değiştireyim dedim. Yalnız bu sefer Gaming performance seçeneği çıkmadı, sadece dengeli seçeneği bulunuyordu. Daha sonra yaptığım araştırmalar sonucunda pil kullanımını yüksek performans olarak yapabildim (yine Gaming performans ayarı yok) ancak bu sefer de kendi kendine ayarı değiştirip sadece performans olarak güncelliyor PC'yi açtığımda veya bazı oyunlarda. Bu ayarı sabitlemenin bir yolu var mı ya da tekrardan Gaming performans yapabilme imkanımız var mı? Yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarım ASUS ROG STRIX G712LV, i7 10750H, 16 GB RAM, RTX 2060, Windows 10 Home sürüm 20H2.

ROG STRIX'in kendi yazılımlarından veya fanı Turbo'ya alınca oluşuyor bu durum bende G531 kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı