ROG STRİX GTX 1080 modelinden RTX 2060 modeline geçilir mi?

Dequb

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, şöyle bir sorum olacak aktif olarak ROG STRİX 1080 11gbps kullanıyorum ve internette yaptığım araştırmalara göre 2060'a ufak bir OC ile birlikte 1080 ile aynı performansa getirilebiliyor. Hiçbir fiyat farkı vermeden elimdeki kartı takaslama imkanım var cihazın hiçbir sorunu olmadığını biliyorum sizce takaslar ve OC yaparsam sıcaklık değerlerim nasıl seyreder?
ROG STRİX'e kıyasla daha sıcak çalışacağını biliyorum fakat 70 derece civarı gezerse almak istiyorum açıkcası hiçbir fiyat farkı ödemeden RTX sahibi olacağım sonuçta düşüncelerinizi merak ediyorum.

RTX teknolojisi için değer şahsen ama performans artışı olmayacağı için değmez. Ancak önerim 1080'den geçiyorsanız 3060 Ti altı almamanızdır sonuçta performans artışı olmayacak sadece RT + DLSS teknolojisi sahibi olacaksınız ve ROG Strix olmayan bir model daha çok ısınacaktır. Bence gerek yok.

Hocam, daha güncel bir kart. Geçebilirsiniz. Performans olarak 1080 biraz daha iyi. RTX olarak 2060 fazla iyi değil.

Bir de açıkçası ben al satta yapıyorum. Sonuçta aralarında fiyat farkı olmadan alacağım ve 2060'ın piyasası daha canlı ve bilgisayarın fiyatını da arttırır diye düşünüyorum. Sonuçta satarken bilmeyen adam 1080 yerine 2060 der.

Merhabalar, şöyle bir sorum olacak aktif olarak ROG STRİX 1080 11gbps kullanıyorum ve internette yaptığım araştırmalara göre 2060'a ufak bir OC ile birlikte 1080 ile aynı performansa getirilebiliyor. Hiçbir fiyat farkı vermeden elimdeki kartı takaslama imkanım var cihazın hiçbir sorunu olmadığını biliyorum sizce takaslar ve OC yaparsam sıcaklık değerlerim nasıl seyreder?
ROG STRİX'e kıyasla daha sıcak çalışacağını biliyorum fakat 70 derece civarı gezerse almak istiyorum açıkcası hiçbir fiyat farkı ödemeden RTX sahibi olacağım sonuçta düşüncelerinizi merak ediyorum.
Eğer Ray Tracing ile işiniz yoksa geçmeye değmez.Saf performansta aralarında bariz bir fark yok.Ki RTX 2060 çoğu oyunda zaten oynanabilir Ray Tracing sunmuyor.Eğer ekran kartı değiştirecekseniz RTX2080 veya 3060ti'ın altına düşmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı