Rog Strix Notebook BIOS güncelleme

TalhaGenc

Hectopat
Arkadaşlar, notebook da 2 tane BIOS var, hangisi guncelleceğim? Bir de drivers yerinde others var onları güncelleme gerek var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200926-202130_Chrome.jpg
    Screenshot_20200926-202130_Chrome.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 58
  • 20200926_202147.jpg
    20200926_202147.jpg
    18,4 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20200926-202746_Chrome.jpg
    Screenshot_20200926-202746_Chrome.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 23
İkisi de aynı hiç bir farkı yok. "BIOS Update(Windows)" daha kolay bir şekilde güncellemenize yarıyor, .exe çalıştırır gibi BIOS güncellemesi yapıyorsunuz. Öbürü ise klasik BIOS güncellemesi flasha atıyorsunuz ve güncelliyorsunuz.

Not: Benim tavsiyem Wndows yazan USB ile uğraşmazdım açıkçası. İkisi içinde tehlike riski çok çok az anlık olarak elektrik gitmeli ki gitse de laptop olduğu için sorun olmaz.

Update olan Windows için olan siz BIOS yazanı USB'ye atın BIOS'a girin EZ Flash ile güncelleyin, Windows'da güncellemek tehlikelidir kesinti halinde servis yolu görünür. Windows'da bazen hiçbir sebep yokken ilerleme hata veriyor bende olmuştu servislik oldu PC.

Zaten bende yükleyin diyorum ya. Yükledikten sonra dosyayı kopyalayıp flasha yapıştırın :D.
Ilki ile 2 . arasındaki fark nedir hocam?
Update olan Windows için olan siz BIOS yazanı USB'ye atın BIOS'a girin EZ Flash ile güncelleyin, Windows'da güncellemek tehlikelidir kesinti halinde servis yolu görünür.
1. Ile yüklim dimi şunu yapicam dosyayı usb ye atcam bios dan bios update yapcam ?

İkisi de aynı hiçbir farkı yok. "BIOS Update(Windows)" daha kolay bir şekilde güncellemenize yarıyor, .exe çalıştırır gibi BIOS güncellemesi yapıyorsunuz. Öbürü ise klasik BIOS güncellemesi flasha atıyorsunuz ve güncelliyorsunuz.

Not: Benim tavsiyem wndows yazan USB ile uğraşmazdım açıkçası. İkisi içinde tehlike riski çok çok az anlık olarak elektrik gitmeli ki gitse de laptop olduğu için sorun olmaz.

Hocam bir de şey normal driverleri guncelleceğim bir de others diyor onlarada gerek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı