ROG STRIX RTX 2060 boşta ısınıyor

esercan

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Sağlık Çalışanı
Merhaba, görselde de paylaşmış olduğum ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2060 model.

Arkadaşlar daha öncesi ortalama 30 derece olan ekran kartım son günlerde tam olarak sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı sıcaklıkları boşta iken yani yük altında olmadan 40 derecenin üstüne atmaya başladı. Oyun açtığım gibi sıcaklıklar fırlımaya başlıyor. PUBG oyunun da görüntü çok kötü görünüyor ve bir süre sonra oyundan atmaya başlıyor. Buna neyin sebep olduğunu ve bu sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Gpu Isınma sorunu.png
    Gpu Isınma sorunu.png
    34 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, görselde de paylaşmış olduğum ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2060 model.

Arkadaşlar daha öncesi ortalama 30 derece olan ekran kartım son günlerde tam olarak sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı sıcaklıkları boşta iken yani yük altında olmadan 40 derecenin üstüne atmaya başladı. Oyun açtığım gibi sıcaklıklar fırlımaya başlıyor. PUBG oyunun da görüntü çok kötü görünüyor ve bir süre sonra oyundan atmaya başlıyor. Buna neyin sebep olduğunu ve bu sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
45 derece bir şey değil ki? Ev ortamı ısınmıştır, arka planda ekran kartı kullanılıyordur veya virüs vardır.

Sorun değil pek, kasa temizliği yapılırsa düzelecektir. Kaç senelik kart? MSI Afterburner'dan manuel fan kontrolü yapılabilir.

45 derece bir sorun değil. Serin gayet, 60+ olmadığı sürece sorun yok; oyunlarda vs kaç derece?

Ekran kartının fanını kontrol ettiniz mi?

Fanlar çalışıyor.

45 derece bir şey değil ki? Ev ortamı ısınmıştır, arka planda ekran kartı kullanılıyordur veya virüs vardır.

Haklısın 45 derece bir şey değil ama daha önceden oyunlarda bile bu kadar ısınma olmuyordu ve arka planda çalışan bir şey yok virüs olma olasılığı az çünkü PC'ye yeni format atım.

Sorun değil pek, kasa temizliği yapılırsa düzelecektir. Kaç senelik kart? MSI Afterburner'dan manuel fan kontrolü yapılabilir.

45 derece bir sorun değil. Serin gayet, 60+ olmadığı sürece sorun yok; oyunlarda vs kaç derece?

2 sene oldu. Oyunlarda bayağı çıkıyor 60+

Torrent veyahut cracklı uygulama oyun vs. kurduysan belki arka planda maden kazıyordur.

Hayır cracklı bir ürün kulanmadım. Maden kazdığını nasıl tespit edebilirim?

Odanız bence daha sıcak olmaya başlamış. Çok anormal değil. Ekran kartı fanları kontrollü artık sürekli çalışmıyor.

Yaz aylarında bile boşta iken 35 dereceyi geçmiyordu. Buz gibi idi resmen.

Bendeki 3060 Gaming OC model de 50 dereceye kadar fan çalışmıyor sizde de böyle bir durum olabilir mi?

Fan çalışma konusunda sorun yokta sadece sıcaklık değerlerinin anormal derecede artmış olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı