ROG-STRIX-RX570-O4G-Gaming siyah ekran

chemist59

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayarım bir anda donuyor, 2-3 saniye sonra siyah ekran veriyor. Monitörde sinyal yok yazıyor. Klavye ve mouse çalışmıyor, ışıkları sönüyor. Reset tuşu çalışmıyor. Ama kasa çalışmaya devam ediyor. Fanlar çalışıyor. Power tuşuna basılı tutup kapatmaktan başka çare kalmıyor.

Öncelikle sistem özelliklerimi yazayım, sonra daha da ayrıntılı olarak neler yaptığımdan bahsedeyim.

ROG-STRIX-RX570-O4G-Gaming.
ASUS / EX-A320M-Gaming.
AMD Ryzen 5 2600.
Corsair, Vengeance LPX, 2*8 GB, DDR4.
Corsair Force series MP510 gen3, M.2 SSD, 240 GB.
Corsair Carbide SPEC-05 550W ( güç kaynağının modeli VS550 )
Seagate barrcuda 2TB (ST2000DM008)
Windows 10 Pro 64 Bit - lisanslı.

Belli olmayan zaman aralıklarında oluyor. Oyun oynayan birisi değilim. Orijinal GTA V oynadım 1-2 saat hiç yapmadı. Ama YouTube'ta donuyor. Ya da dizi izlerken donuyor. Genelde bilgisayar ilk açıldığı sürelerde donuyor. Donunca dikkat ettim, normalde ekran kartında ROG simgesi kırmızı ışık yanıp sönerken, donduktan sonra kırmızı beyaz yanmaya başlıyor.

BIOS Update yaptım defalarca. Denemediğim ekran kartı Driver'ı kalmadı. En iyi verimi 20.4.2'den aldım. Tam 4 ay boyunca hiç donmadı. Nisan 2020-Ağustos 2020 arasında. Sonra Windows bir güncelleme aldı. O günden sonra donma yine başladı.

OCCT stres testi yaptım donmadı. Driverler'ı DDU ile kaldırdım, yenisi kurdum olmadı. Format attım olmadı.

İşlemcimde GPU olmadığı için ekran kartını garantiye gönderirsem PC çalışmaz durumda olacak. Forumlarda okuduğum benzer arızalarda ASUS stres testi yapıp arıza yok deyip geri gönderdi diyen çok kişi var.

Bir çözümü ya da önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

İyi akşamlar.

Buyurun.

İlginiz için teşekkür ederim.
FurMark'ta 10 dakika sonunda ekran kartı sıcaklığım sıcaklığım 64 C'de sabit kaldı.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark.jpg
    CrystalDiskMark.jpg
    40,7 KB · Görüntüleme: 27
  • Hdd sentinel.jpg
    Hdd sentinel.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 29
Hocam, HDD'yi devre dışı bırakıp deneyin. Sadece SSD kalsın.

genelde windows media player veya browser'larda yapıyordu. 2 'dir bilgisayar açılmaya çalışırken yaptı.. Windows'a gelemeden aynı olay yaşandı.

Geri
Yukarı