ROG STRIX vs Zephyrus

CiciMavişKuş

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF var fakat TUF istemiyorum. ROG, ya da Zephyrus G14 buldum.
G14: 5800HS+1650 dB 14 inç.
STRIX: 4800H +1650 dB 15.6 inç.

Performans olarak Zephyrus çok daha önde. Fakat ikisinde de 25 ms panel var. Sorun çıkarır mı? Yüksek performans için 14 inç alınır mı? Başka öneri yapmayınız lütfen sadece bu ikisi arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF var fakat TUF istemiyorum. ROG, ya da Zephyrus G14 buldum.
G14: 5800HS+1650 dB 14 inç.
STRIX: 4800H +1650 dB 15.6 inç.

Performans olarak Zephyrus çok daha önde. Fakat ikisinde de 25 ms panel var. Sorun çıkarır mı? Yüksek performans için 14 inç alınır mı? Başka öneri yapmayınız lütfen sadece bu ikisi arasında kaldım.

5800HS kırpılmış bir işlemci, ki Zephyrus'ta mobilite odaklı laptop. Oyun için STRIX daha iyidir.

Hocam yine de 5800HS, 4800H'tan daha iyi değil midir?

Hocam Zephyrus daha yüksek performans vermez mi?

Ve 10.000 TL bütçede TUF dışında ne önerirsiniz? TUF var başka ne alınabilir?

Hayır, HS oyun için ideal değildir, h serisi işlemciler daha iyi. 10 bin bütçede 3050 Ti modeller mevcut fakat ROG'dan düşük malzeme kalitesine sahipler.

Hayır, HS oyun için ideal değildir, h serisi işlemciler daha iyi. 10 bin bütçede 3050 Ti modeller mevcut fakat ROG'dan düşük malzeme kalitesine sahipler.
4800H çoklu çekirdekte geçecektir.
Teşekkürler hocam ilk defa duydum HS alınmaz diye. Aşırı oyun oynamıyorum ama günde 2 saat falan oynuyorum. Seneye 11. sınıf olacağım için pek fazla oynayamam zaten. O yüzden ergonomik olmasından kaynaklı zephyrus beğenmiştim. Hocam illa rog olmasına da gerek yok. TUF a alternatif olarak ne önerirsiniz? MSI 5500M kart içeren Bravolar var. Onlar alınır mı? Ryzen 7 alınır zaten de Ryzen 5 5600H + 5500M vs i5 11400H+3050 hangisi daha iyidir?

Teşekkürler hocam ilk defa duydum HS alınmaz diye. Aşırı oyun oynamıyorum ama günde 2 saat falan oynuyorum. Seneye 11. sınıf olacağım için pek fazla oynayamam zaten. O yüzden ergonomik olmasından kaynaklı zephyrus beğenmiştim. Hocam illa rog olmasına da gerek yok. TUF a alternatif olarak ne önerirsiniz? MSI 5500M kart içeren Bravolar var. Onlar alınır mı? Ryzen 7 alınır zaten de Ryzen 5 5600H + 5500M vs i5 11400H+3050 hangisi daha iyidir?
3050 çok az daha iyi, 5500M modelleride alınabilir. a4ddr kasa tavsiye ediyorum, daha portatif.

Teşekkürler hocam ilk defa duydum HS alınmaz diye. Aşırı oyun oynamıyorum ama günde 2 saat falan oynuyorum. Seneye 11. sınıf olacağım için pek fazla oynayamam zaten. O yüzden ergonomik olmasından kaynaklı Zephyrus beğenmiştim. Hocam illa ROG olmasına da gerek yok. TUF'a alternatif olarak ne önerirsiniz? MSI 5500M kart içeren bravolar var. Onlar alınır mı? Ryzen 7 alınır zaten de Ryzen 5 5600h + 5500M vs i5 11400h+3050 hangisi daha iyidir?

HS işlemciler alınmaz değil, sadece oyunlarda h serisi işlemciler kadar iyi performans veremiyorlar, HS islemciler daha kompakt modellerde kullanılıyor. Bravo modelleri gayet iyidir. TUF'a alternatif olarak şu modeli önerebilirim.
Malzeme kalitesi TUF ile aynı seviyede.

3050 çok az daha iyi, 5500M modelleride alınabilir. a4ddr kasa tavsiye ediyorum, daha portatif.
Hocam ben de b4ddr kasayı beğeniyorum. Ama a4ddr da güzel. Soğutma,kalite olarak a/b kasa arasında fark var mıdır?
HS işlemciler alınmaz değil, sadece oyunlarda h serisi işlemciler kadar iyi performans veremiyorlar, HS islemciler daha kompakt modellerde kullanılıyor. Bravo modelleri gayet iyidir. TUF'a alternatif olarak şu modeli önerebilirim.
Malzeme kalitesi TUF ile aynı seviyede.
Hocam aynı seviyedeyse bu en iyisi bence. Ekran ms i kaç acaba bilginiz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı