Çözüldü ROG STRIX Z490-A Gaming Bluetooth Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nispec

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Anakartıma Bluetooth driver'rını kuramıyorum. Driver Exe'sine tıkladığımda CMD saliselik açılıp kapanıyor. BIOS'dan herhangi bir ayar mı yapmam lazım. Aygıt yönecisin de bile gözükmüyor. Ayarlarda Bluetooth açma tiki bile yok. Windows Update'lerini yaptım. Herhangi bir çözümü var mıdır? Aynı sorun Wi-Fi driverı için de geçerli. Desteğiniz için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
https://www.itopya.com/asus-rog-str...mhzoc-ddr4-soket-1200-m2-dp-hdmi-atx-anakart/ Buradan aldım. Driver sayfasında anakartın Bluetooth ve Wi-Fi driver indirme seçeneği var ama.

Ağ bağdaştırıcısı olarak sadece 2.5GB Ethernet portu görünüyor. Wi-Fi özelliği olan bir kart değil. Ama evet sitesinde driver koyulmuş Wi-Fi için. Garip bir durum.

Ekstradan Wi-Fi/Bluetooth adaptörü almanız lazım. Yeni bir konu açarsanız önerebiliriz.
Z490-A modelleri arasında ben Wi-Fi modeli göremedim, anakartı nereden satın aldıysanız link atabilir misiniz? Büyük ihtimalle Wi-Fi özelliği olmayan bir anakart aldınız. O yüzden Wi-Fi sürücülerini kuramıyorsunuz.

https://www.itopya.com/asus-rog-str...mhzoc-ddr4-soket-1200-m2-dp-hdmi-atx-anakart/ Buradan aldım. Driver sayfasında anakartın Bluetooth ve Wi-Fi driver indirme seçeneği var ama.

Ağ bağdaştırıcısı olarak sadece 2.5GB Ethernet portu görünüyor. Wi-Fi özelliği olan bir kart değil. Ama evet sitesinde driver koyulmuş Wi-Fi için. Garip bir durum.

Ekstradan Wi-Fi/Bluetooth adaptörü almanız lazım. Yeni bir konu açarsanız önerebiliriz.

Çözüm

Anladım teşekkürler.

Ayrı satılan Intel M.2 Wi-Fi kartı almanız gerekiyor. Normalde masaüstü bilgisayarlara Wi-Fi özelliği kazandırmak için PCI-E adaptörü lazım oluyordu. Ama sizin anakartınızda adaptöre ihtiyaç duymadan direkt kartı takabiliyorsunuz. Bu desteği sağladığından dolayı sürücüleri internet sitesinde var.

Geri
Yukarı