Çözüldü ROG Zephyrus G14 BIOS'ta ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hezaros

Femtopat
Daha fazla  
ASUS ROG Zephyrus G14 - Ryzen 7 5800HS ve GTX1650 modelini aldım. FreeDOS şeklinde. Halen bir işletim sistemi kurmadım.

Bilgisayarı açınca gelen BIOS ekranında bilgisayar 35 derece ile başlıyor ve kendi kendine 75 80'e çıkıyor. Fanlar çalışıyor, 70'e geri düşürüyor. BIOS ekranında neden bu kadar çok ısınıyor? Daha işletim sistemi bile kurmadım. Driverleri vs kurmadığım için olan bir durum mu, yoksa sorun mu var?

Çözüm
BIOS ekranında işlemci güç tasarruf özellikleri çalışmadığından işlemci yüksek frekansta çalışır. Bu da aşırı ısınmaya sebep olabilir.

Ben de Zephyrus G14 kullanıyorum bu arada, Ryzen 4000 olan.
BIOS ekranında işlemci güç tasarruf özellikleri çalışmadığından işlemci yüksek frekansta çalışır. Bu da aşırı ısınmaya sebep olabilir.

Çözüm

teşekkürler şuan win10 usb si hazırlıyorum da zephyrus disk bölümü düzeni seçeneği GPT mi olacak MBR mi ? teşekkürler

G15 kullanıyorum. Aynısı benimde başıma gelmişti. Aşırı ısınıyordu. Windows kurulumundan sonra düzeldi.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı