ROG Zephyrus G14 için RAM önerisi

BaranHQ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım Uzmanı ve Mobil Uygulama Geliştirici
Aynı RAM'den bir tane daha alıp 16GB çift kanal kullanmanız daha iyi olur. CPU-Z'de Memory ve SPD sekmelerinin görüntüsünü atar mısınız?

Aynı RAM'den bir tane daha alıp 16GB çift kanal kullanmanız daha iyi olur. CPU-Z'de Memory ve SPD sekmelerinin görüntüsünü atar mısınız?
Lehimli demiş. Ayrıca uyumluysa farklı RAM bile olsa çift kanal çalışır muhtelemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani? Bu RAM'in piyasada olmadığını mı gösteriyor? RAM'in özelliklerini atar, piyasada aynı RAM'den bulunuyorsa onu alır, bulunmuyorsa değerleri uyan ve mümkünse aynı çip bulunan başka bir RAM alır.
Ayrıca uyumluysa farklı RAM bile olsa çift kanal çalışır muhtelemelen.
16GB ile 8GB iki farklı RAM'in çift kanal çalışacağını düşünüyorsan bu konulara hiç mesaj yazmamalısın.

Yani? Bu RAM'in piyasada olmadığını mı gösteriyor? RAM'in özelliklerini atar, piyasada aynı RAM'den bulunuyorsa onu alır, bulunmuyorsa değerleri uyan ve mümkünse aynı çip bulunan başka bir RAM alır.

16GB ile 8GB iki farklı RAM'in çift kanal çalışacağını düşünüyorsan bu konulara hiç mesaj yazmamalısın.
8+4'ü çift kanal kullanıyorum eski laptopumda:) 16-8 mi çalışmayacak? Ayrıca ilk cümlenizi de yanlış anlamışım; aynı ram derken 2 RAM almasından bahsediyorsunuz sanmıştım, kusura bakmayın. Son olarakta üslubunuza dikkat edin. Bilmediğiniz şey hakkında siz konuşmayın, 8+16 GB RAM 8+8 dual 8 GB'ı da tek kanal çalışır. 8+8 kadar performans vermese de tek kanaldan daha iyi çalışır. Forumda iki kelime yazsanız cevabı bulabilirdiniz:) Umarım bir daha bu tarz konulara mesaj yazmazsınız, bana karşı gösterdiğiniz hassasiyeti kendinize karşı da göstermeniz dileğiyle.

Aynı RAM'den bir tane daha alıp 16 GB çift kanal kullanmanız daha iyi olur. CPU-Z'de Memory ve SPD sekmelerinin görüntüsünü atar mısınız?

Sanırım lehimli olduğundan tam emin değilim ama SPD 2 kanalda da bilgi vermiyor.
birebir aynı RAM modülünü de buldum ama 650 TL fiyatı var 8GB modülün değer mi bilmiyorum.
1632836654873.png

Sanırım lehimli olduğundan tam emin değilim ama SPD 2 kanalda da bilgi vermiyor.
birebir aynı RAM modülünü de buldum ama 650 TL fiyatı var 8GB modülün değer mi bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1175752
Şu an pek müsait değilim, @Yener K. hocam uygun RAM konusunda yardımcı olacaktır.

@Leowhans, ben çalışmayacak demedim dikkat edersen, çift kanal olarak çalışmaz dedim. Bu basit bilgiyi hangi ufacık bilgisi olan birine sorsan bilir, bu yüzden bilmediğin konulara mesaj yazmaman konusunda uyardım seni. Bu konular sence benim bilmediğim konular mı? Merak etme, bilgi sahibi olmasam senin gibi yanlış yorumlarda bulunma gibi bir riske girmezdim, ilkokul laflarıyla karşılık vermeye çalışma bana.

Samsung satanlar da var. Dediğiniz gibi biraz pahalı. Satıcıya sorun derim. Normalde ömür boyu garantisi olması gerekir.
Alternatif olarak bakabilirsiniz. Ömür boyu garantisi var.

Şu an pek müsait değilim, @Yener K. hocam uygun RAM konusunda yardımcı olacaktır.

@Leowhans, ben çalışmayacak demedim dikkat edersen, çift kanal olarak çalışmaz dedim. Bu basit bilgiyi hangi ufacık bilgisi olan birine sorsan bilir, bu yüzden bilmediğin konulara mesaj yazmaman konusunda uyardım seni. Bu konular sence benim bilmediğim konular mı? Merak etme, bilgi sahibi olmasam senin gibi yanlış yorumlarda bulunma gibi bir riske girmezdim, ilkokul laflarıyla karşılık vermeye çalışma bana.

Okuma yeteneğine sahip bile değilsin güzel kardeşim. Sana çalışmamasını söylediğini iddia etmedim, çift kanal çalışmıyor dedin ve ben de 16 GB çift 8 GB tek kanal çalıştığını söyledim. Ciddi sıkıntıların var. Bir daha da sana cevap vereceğimi sanmıyorum, yoktan yere agresifleşiyorsun. Ve evet, bilmediğin bir konu sanırım. Ben kullandığım ve daha önce forumdan yardım alarak ( bir moderatörün cevabı ) halletiğim bir konu hakkında konuşuyorum sense hiçbir fikre sahip olmadığın bir konu hakkında konuşuyorsun.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, biraz daha sakin olalım. Kalp kırmaya gerek yok. Sonuçta buradaki herkes arkadaş. Herkes birbinden bir şeyler öğreniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı