ROG Zephyrus G14 vs ASUS TUF ASUS FA506II-BQ018

Bütçe
9000
Arkadaşlar bir Gaming laptop almak istiyorum yüksek performans almak istiyorum ve uzun ömürlü olması önemli benim için 9. sınıfa gidiyorum üniversitede de kullanmak için alıyorum hangisini önerirsiniz sizce ASUS TUF R7 4800H 1660 Ti olan versiyonunu da alabilirim ama G14 yetecek midir sizce uzun ömürlü olur mu teşekkürler. (ASUS G14 1650 Ti R5 4600HS)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir Gaming laptop almak istiyorum yüksek performans almak istiyorum ve uzun ömürlü olması önemli benim için 9. sınıfa gidiyorum üniversitede de kullanmak için alıyorum hangisini önerirsiniz sizce ASUS TUF R7 4800H 1660 Ti olan versiyonunu da alabilirim ama G14 yetecek midir sizce uzun ömürlü olur mu teşekkürler. (ASUS G14 1650 Ti R5 4600HS)
Piyasa ve fiyatlar bu durumdayken ileri dönük sistem almak mantıklı değil. Hem siz liseyi bitirene kadar piyasaya neler geleceğini bilmiyoruz. Şimdiki ihtiyacınıza göre uygun fiyatlı model alıp idare etmek daha mantıklı.

Piyasa ve fiyatlar bu durumdayken ileri dönük sistem almak mantıklı değil. Hem siz liseyi bitirene kadar piyasaya neler geleceğini bilmiyoruz. Şimdiki ihtiyacınıza göre uygun fiyatlı model alıp idare etmek daha mantıklı.

Uygun fiyatlı bakarsak arada en fazla 2000 TL fark ediyor ve performans farkı çok ailemin tekrar bilgisayar almama izin vereceğini sanmam ama yine de teşekkürler. 9000 10000TL arası laptop önerir misiniz?

TUF alın hocam.

Galiba öyle olacak var mıdır başka öneriniz 9-10k arası

Tuf'un i5-10300H modelini alacağım ben. Ryzen modeli daha güçlü bir işlemci ve daha güçlü olduğu için daha çok ısınıyor ve kasası yetersiz kalıyor. Gene de ryzen tercih edilebilir ama ben riske etmek istemediğim için i5-10300H modelini alacağım. İsterseniz siz de bir araştırın.

TUF'un i5-10300H modelini alacağım ben. Ryzen modeli daha güçlü bir işlemci ve daha güçlü olduğu için daha çok ısınıyor ve kasası yetersiz kalıyor. Gene de Ryzen tercih edilebilir ama ben riske etmek istemediğim için i5-10300H modelini alacağım. İsterseniz siz de bir araştırın.

TUF serisi alacaktım fakat az önce bir videoya denk geldim monitöründe ve soğutmasında sorun varmış vazgeçtim. Eğer fiyatlar artmazsa G14 alacağım onun dışında alternatif arıyorum öneriniz var mıdır klavye RGB olması önemli değil ama aydınlatma olmalı.

TUF serisi alacaktım fakat az önce bir videoya denk geldim monitöründe ve soğutmasında sorun varmış vazgeçtim. Eğer fiyatlar artmazsa G14 alacağım onun dışında alternatif arıyorum öneriniz var mıdır klavye RGB olması önemli değil ama aydınlatma olmalı.
Ben şuan tuf Fx506 modelini alacağım. Onda ısınma sorunu yokmuş. Şahsen ben onu alacağım. Fakat bütçem ona uygun olduğu için. Bütçenizi söylerseniz bir kaç tane farklı laptop önerebilirim.

Yurt dışı uyarsa en iyi seçenek bu bence. Üniversitede de kullanma amacınız varsa 1660 Ti sizi üzebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı