Root ile %0'da kapanmayı engellemek mümkün mü?

persiaking

Decapat
Merhaba rootlu telefon kullanıyorum. Şarj %0 olunca otomatik kapanır ya, ben bunu nasıl devre dışı bırakırım. Çünkü telefon içinde şarj daha kalıyor ve yanlış gösteriyor ama %0 olunca içinde şarjda olsa kapanıyor. Nasıl yaparız yapan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zararlı bir şey. %20'nin altında tukmak ve %80'in üstünde tutmak zararlı. Kimya'da "Elektro Kimya" alanında zaten bu piller üretiliyor. %0'dayken Telefon kendini kapatsa bile azda olsa içinde güç var. Herhangi bir acil durumda açılıp sinyal gönderebilmesi için. O yüzden yapılsa bile zararlı bir şey olduğunu düşünüyorum.

Hocam zararlı bir şey. %20'nin altında tukmak ve %80'in üstünde tutmak zararlı. Kimya'da "Elektro Kimya" alanında zaten bu piller üretiliyor. %0'dayken Telefon kendini kapatsa bile azda olsa içinde güç var. Herhangi bir acil durumda açılıp sinyal gönderebilmesi için. O yüzden yapılsa bile zararlı bir şey olduğunu düşünüyorum.
Haklısın hocam ama telefon eski olduğu için pilin tamamani kullanabilmek benim için daha iyi olur.

Hayır sistem ya da Build.Prop ile %0 kapanmasının önüne geçemezsin.
Kernel ile düzenliyerek yapılabilir ama kernel düzenlemek zahmetli ve zor bir iş.
Build.prop değil de (ben de yanlış yazmışım) batterystats.bin ile normalde bitmiş bir pili biraz daha şarj var gibi gösterebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı