Root olmadan root gerektiren işlemler yapılır mı?

Katılım
27 Eylül 2020
Mesajlar
278
Yer
türkiye
Cihazım Samsung Galaxy J7 Prime G610F. Android 10 ROM'u kurdum, Treble 4.0. Hatta kurulum videosu çektim.


Mesela Android boot animasyonunu değiştirmek istiyorum ama root istiyor.
Ya da root isteyen başka işlemler root olmadan yapabilir miyim?
 

ytwitchan

Picopat
Katılım
4 Ekim 2021
Mesajlar
190
Yanlış bilgi olmasın hatırladığım kadarıyla root gerektiren uygulamalar kök dizinlerdeki dosyalarda değişiklik yapıyor ve bunun için o dizinlere erişimi olması gerekiyor. Yani root olması gerekiyor.
 

atosbik

Centipat
Katılım
12 Ekim 2020
Mesajlar
45
Çözümler
1
Root atıp, işlem yapıp rootu geri kaldırabilirsiniz.
İlk versiyonu Android 7.0 ve üzeri çıkmış, Google Compatibility Suite'ine uygun cihazlarda bunu yapamazsınız. Bootloader açıldığı ya da kapandığı anda tüm cihaz verileri silinir. Bootloader açık olduğu sürece de cihaz safetynet taramalarından geçemez.

Ancak, arkadaş zaten Treble 4.0 kurmuş yani bootloader'ı açmış. Bir de Samsung Galaxy J7 Prime'da az önce bahsettiğimiz secure boot loader yok.

Treble 4.0'ı bilmiyorum, ancak LineageOS içerisinde "Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Rootlu hata ayıklama" diye bir seçenek var. `adb root` komutunu çalıştırarak sonraki ADB komutlarında cihaza root yetkisi elde etmiş şekilde erişebiliyorsun. Bu switch'i açıp kapatarak cihazda root yetkisi elde edebilirsin.
 
KS
KS
dArKaLoNe00568964
Katılım
27 Eylül 2020
Mesajlar
278
Yer
türkiye
İlk versiyonu Android 7.0 ve üzeri çıkmış, Google compatibility Suite'ine uygun cihazlarda bunu yapamazsınız. Bootloader açıldığı ya da kapandığı anda tüm cihaz verileri silinir. Bootloader açık olduğu sürece de cihaz safetynet taramalarından geçemez.

Ancak, arkadaş zaten treble 4.0 kurmuş yani Bootloader'ı açmış. Bir de Samsung Galaxy J7 Prime'da az önce bahsettiğimiz Secure Boot loader yok.

Treble 4.0'ı bilmiyorum, ancak LineageOS içerisinde "ayarlar -> geliştirici seçenekleri -> rootlu hata ayıklama" diye bir seçenek var. 'ADB root' komutunu çalıştırarak sonraki ADB komutlarında cihaza root yetkisi elde etmiş şekilde erişebiliyorsun. Bu Switch'i açıp kapatarak cihazda root yetkisi elde edebilirsin.

Kullandığım yazılım treble 4.0'daki hatalardan 1'i geliştirici seçenekleri açılmıyor basınca ayarlardan atıyor.
Ve lieange OS kurmayı o kadar denedimki.
Önceki yazımdada bahsettiğim gibi kuramıyorum TWRP hata veriyor.
 
Yukarı