Root olmadan root gerektiren işlemler yapılır mı?

Yer
türkiye
Daha fazla  
Cihazım Samsung Galaxy J7 Prime G610F. Android 10 ROM'u kurdum, Treble 4.0. Hatta kurulum videosu çektim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela Android boot animasyonunu değiştirmek istiyorum ama root istiyor.
Ya da root isteyen başka işlemler root olmadan yapabilir miyim?

Yanlış bilgi olmasın hatırladığım kadarıyla root gerektiren uygulamalar kök dizinlerdeki dosyalarda değişiklik yapıyor ve bunun için o dizinlere erişimi olması gerekiyor. Yani root olması gerekiyor.

Root atıp, işlem yapıp rootu geri kaldırabilirsiniz.
İlk versiyonu Android 7.0 ve üzeri çıkmış, Google Compatibility Suite'ine uygun cihazlarda bunu yapamazsınız. Bootloader açıldığı ya da kapandığı anda tüm cihaz verileri silinir. Bootloader açık olduğu sürece de cihaz safetynet taramalarından geçemez.

Ancak, arkadaş zaten Treble 4.0 kurmuş yani bootloader'ı açmış. Bir de Samsung Galaxy J7 Prime'da az önce bahsettiğimiz secure boot loader yok.

Treble 4.0'ı bilmiyorum, ancak LineageOS içerisinde "Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Rootlu hata ayıklama" diye bir seçenek var. `adb root` komutunu çalıştırarak sonraki ADB komutlarında cihaza root yetkisi elde etmiş şekilde erişebiliyorsun. Bu switch'i açıp kapatarak cihazda root yetkisi elde edebilirsin.

İlk versiyonu Android 7.0 ve üzeri çıkmış, Google compatibility Suite'ine uygun cihazlarda bunu yapamazsınız. Bootloader açıldığı ya da kapandığı anda tüm cihaz verileri silinir. Bootloader açık olduğu sürece de cihaz safetynet taramalarından geçemez.

Ancak, arkadaş zaten treble 4.0 kurmuş yani Bootloader'ı açmış. Bir de Samsung Galaxy J7 Prime'da az önce bahsettiğimiz Secure Boot loader yok.

Treble 4.0'ı bilmiyorum, ancak LineageOS içerisinde "ayarlar -> geliştirici seçenekleri -> rootlu hata ayıklama" diye bir seçenek var. 'ADB root' komutunu çalıştırarak sonraki ADB komutlarında cihaza root yetkisi elde etmiş şekilde erişebiliyorsun. Bu Switch'i açıp kapatarak cihazda root yetkisi elde edebilirsin.

Kullandığım yazılım treble 4.0'daki hatalardan 1'i geliştirici seçenekleri açılmıyor basınca ayarlardan atıyor.
Ve lieange OS kurmayı o kadar denedimki.
Önceki yazımdada bahsettiğim gibi kuramıyorum TWRP hata veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı