Root ve Boot aralarındaki fark nedir?

Mr-Fakoo

Decapat
Öncelikle iyi günler, dönem ödevimiz için bazı soruları cevaplamamız gerekliyor, uygun başlığı bulamadım o yüzden buraya açıyorum yanlışsa düzeltebilirm.
Donanım dersi için 25 soru cevaplamamız gerekiyor, ben bazı soruları cevaplamış olsam da yine de içimde şüphe oluştu o yüzden tüm soruları atacağım, bildiğiniz sorularda yardım ederseniz gerçekten çok iyi olur, şimdiden teşekkürler.

Sorular:

Root ve Boot nedir açıklayınız?
Root ve Boot aralarındaki fark nedir?
Kaydedilebilecek en büyük dosya boyutu ne kadardır? Neden?
Kontrol bus’u(veri yolu) nedir? Görevleri neler?
Kontrol birimi nedir? Ne işe yarar?
Kontrol veri yolu ve kontrol birimi arasındaki farkı açıklayınız.
Bootsektor virüsü olan bir DVD’den bir program bilgisayara nasıl yüklenir?
Bir bilgisayarı kapattıktan sonra bizim istediğimiz zaman(saat‘te) açılmasını nasıl ayarlarız?
Waitstats nedir?
Refresh nedir? Refresh periyordu var mıdır varsa ne zamandır?
Scheduling ve scheduler nedir açıklayınız?
Bilgisayarda sayfalama(paging) nedir?
DDR1 DDR2 DDR3 DDR4 işlemciler arasındaki farkları açıklayınız.
İşlemcide çekirdek nedir? Çekirdek sayısının işlemcinin performansını nasıl etkiler açıklayınız.
İşletim sisteminin çekirdeği var mıdır? Varsa görevlerini yazınız.
Sanal bellek ne işe yarar nasıl yararlanılır?
Bilgisayarda tarama.
Hyper-threading ve “simultaneous multithreading (smt)” açıklayıp varsa farklarını yazınız.
Saat hızı (clock Speed) nedir? Hangi ünite bu hızı belirler.
Dinamik ve statik RAM arasındaki yapısal farkı açıklayınız.
Optik ve manyetik diske kayıt teknik olarak nasıl yapılır açıklayınız.
Power on self test nedir? Biz istersek nasıl yaparız?
Fpu(floating point unit) nedir? Bir örnekle görevini açıklayınız.
İnterrupt nedir ne işe yarar kaç farklı interrupt vardır?
En iyi monitör hangisidir? Neden açıklayınız.

Son soruyu anlamadım. En iyi monitörden kasıt nedir? Monitörü hangi iş için kullanacağınıza göre değişir bu. Sorudan da yola çıkabileceğimiz üzere bir panel türü de sormamış, sanki bir marka ismi istercesine.

Son soruyu anlamadım. En iyi monitörden kasıt nedir? Monitörü hangi iş için kullanacağınıza göre değişir bu. Sorudan da yola çıkabileceğimiz üzere bir panel türü de sormamış, sanki bir marka ismi istercesine.
Marka isteyeceğini sanmıyorum çünkü kendisi markalara takmıyor, renk oranı, contrast oranlarına bakıyor
Rezervasyon yaptım. Bu sorulara gelecek cevapları merakla bekliyorum.

Bazı soruları cevaplandırdık ama arada kalanlar oldu oda soruyu anlayamamamızdan.

Marka isteyeceğini sanmıyorum çünkü kendisi markalara takmıyor, renk oranı, contrast oranlarına bakıyor

Bazı soruları cevaplandırdık ama arada kalanlar oldu oda soruyu anlayamamamızdan.
Soruları anlayamamak veya anlam verememekte o kadar haklısın ki ben olsam dava açarım, eğitim adı altında aklımızla alay ediliyor diye. En tutarlı soruda bile bir cevap hazırlamaya başlayacak herhangi bir referans noktası yok ki, bu cümleyi şu çerçevede değerlendirip buna göre sınıflandırarak bir kriter oluşturayım diyemiyorsun.

Bonus: 1. soruyu cevaplayacak adam 2. soruyu görünce zaten ödevi verenin 1. soruyu kendide bilmediği için sorduğunu sanar.

Soruları anlayamamak veya anlam verememekte o kadar haklısın ki ben olsam dava açarım, eğitim adı altında aklımızla alay ediliyor diye. En tutarlı soruda bile bir cevap hazırlamaya başlayacak herhangi bir referans noktası yok ki, bu cümleyi şu çerçevede değerlendirip buna göre sınıflandırarak bir kriter oluşturayım diyemiyorsun.

Bonus: 1. soruyu cevaplayacak adam 2. soruyu görünce zaten ödevi verenin 1. soruyu kendide bilmediği için sorduğunu sanar.

İşte bende bir şey yapamıyorum zar zor yabancı kaynaklardan bazı bilgiler buldumda yeteri kadar yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı