Çözüldü Rootkit nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Linux Kaymak

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Ankara
Merhaba, dün Kaspersky ile tarama yaptım ve Rootkit diye bir şey çıktı karşıma. Ekran alıntısı aracını açmaya çalıştım fakat "bu kısayola erişilemedi" vb. hatalar verdi. Kaspersky bir yandan virüsü temizlemeye çalışırken PC kendi kendine kapandı ve açtım, PC'de bir sıkıntı yoktu. Üstelik 44 adet virüs temizledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, dün Kaspersky ile tarama yaptım ve Rootkit diye bir şey çıktı karşıma. Ekran alıntısı aracını açmaya çalıştım fakat "bu kısayola erişilemedi" vb. hatalar verdi. Kaspersky bir yandan virüsü temizlemeye çalışırken PC kendi kendine kapandı ve açtım, PC'de bir sıkıntı yoktu. Üstelik 44 adet virüs temizledi.

Bilgisayarına bilmediğin sitelerden herhangi bir dosyalar yüklediysen PC'ne zarar vermiş.

Merhaba, dün Kaspersky ile tarama yaptım ve rootkit diye bir şey çıktı karşıma. Ekran alıntısı aracını açmaya çalıştım fakat "bu kısayola erişilemedi" vb. hatalar verdi. Kaspersky bir yandan virüsü temizlemeye çalışırken PC kendi kendine kapandı ve açtım, PC'de bir sıkıntı yoktu. Üstelik 44 adet virüs temizledi.

Rootkit, sistemindeki kötü amaçlı yazılımları ve kendini gizleyen bir virüs türü.

Çözüm
Rootkit, sistemindeki kötü amaçlı yazılımları ve kendini gizleyen bir virüs türü.

Hepinize teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı