Rotring 600 vs 800

171775

Hectopat
Arkadaşlar sizce rOtring 600 mü yoksa 800 mü ? 800'ün ucu içeri girebiliyor fakat 800'de uç kırma problemlerinden bahsediliyor bu fazla mı ? Bu işlere benim gibi meraklı olanlardan ya da bilenler yardım ederse sevinirim :)

Rotring 500 kullanıyorum burada tek söyleyebileceğim ucunun içe girmemesi konusunda olacak, kalemlikte taşıyorum bundan önce Pentel Graph ve Faber Castell Fine Vario L gibi kalemler kullandım ama cepte çantada vs. taşıyordum hepsinin uçları büküldü/içine kaçtı bu yüzden 500'ümü kalemlikte taşıyorum ve şimdiye kadar problem yaşamadım yani kalemlik kullanacaksan almaktan korkmaya gerek yok ben 0.5 olan kalemlerin çoğunda uç kırılma problemi görüyorum çok bastırdığım için ama 0.5'in inceliği hoşuma gidiyor, illa Rotring olacak demiyorsan Scrickss, Pentel, Pilot, FC, Zebra ve Lamy markalarına da bakabilirsin özellikle Pentel Smash 0.5 olarak harika benim çok hoşuma gidiyor.

Eğer uç yamulma olayı çok problem değilse fazla para harcamadan Rotring 500 alabilirsiniz. Ben kullanıyorum, çok sağlam bir kalem. Rotring 600 ile benim bildiğim tek farkı gövdesinin plastik olması.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Şuan Rapid PRO kullanıyorum. Koleksiyon yapmaya başladım sonraki alacağım kalem sırayla 800, 600 ve 500 olacak. Sonra da Pentel'e geçeceğim.

Eğer uç yamulma olayı çok problem değilse fazla para harcamadan Rotring 500 alabilirsiniz. Ben kullanıyorum, çok sağlam bir kalem. Rotring 600 ile benim bildiğim tek farkı gövdesinin plastik olması.
Biliyorum :) Arkadaşımda var. Benim için ucun içeri girmesi önemli. Yani ilk 800 alacağım gibi duruyor. Hiç 800 kullandınız mı ? Yani uç kırma problemi var mı ?

Rotring 500 kullanıyorum burada tek söyleyebileceğim ucunun içe girmemesi konusunda olacak, kalemlikte taşıyorum bundan önce Pentel Graph ve Faber Castell Fine Vario L gibi kalemler kullandım ama cepte çantada vs. taşıyordum hepsinin uçları büküldü/içine kaçtı bu yüzden 500'ümü kalemlikte taşıyorum ve şimdiye kadar problem yaşamadım yani kalemlik kullanacaksan almaktan korkmaya gerek yok ben 0.5 olan kalemlerin çoğunda uç kırılma problemi görüyorum çok bastırdığım için ama 0.5'in inceliği hoşuma gidiyor, illa Rotring olacak demiyorsan Scrickss, Pentel, Pilot, FC, Zebra ve Lamy markalarına da bakabilirsin özellikle Pentel Smash 0.5 olarak harika benim çok hoşuma gidiyor.
Teşekkürler cevabın için :) Alınca zaten 0.7 alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı