Router internet gücünü arttırıyor mu?

devoker

Decapat
Daha fazla  
Ben modem router almak istiyorum. İnternetten 10 adım falan uzaklaştığımda hız kötüleşiyor. Modem router alsam internetin hızı ve menzili artar mı? İnternette birkaç videoya baktım menzili artıyormuş fakat hızının artmasıyla ilgili hiçbir şey söylenmiyor. Bu modem routerlar internet hızını arttırıyor mu?

Paketin ne? Wi-Fi'da ne hız alıyorsun ve mevcut modemin ne dostum.

Paket derken demek istediğinizi anlamadım. Wi-Fi hızım fotoğrafta var. Modemim de Turkcell Superonline. internete kablolu bağlanıyorum o yüzden böyle iyi. ama telefondan bağlandığım zaman kötüleşiyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-14_212343.png
    resim_2021-10-14_212343.png
    42,2 KB · Görüntüleme: 142
Uzaklasinca performans farki oluyorsa yeni modem internetinizden maksimum verimlilikte yararlanmanizi saglar. Ayni oda icinde kullanilacak ise 5GHz agina baglanilmasi onerilir. ASUS router/modemler iyidir. 5GHz destegi olan bir tanesini alabilirsiniz. Ancak oncesinde paketinizi ve hiz degerlerinizi paylasir misiniz?

Uzaklasinca performans farki oluyorsa yeni modem internetinizden maksimum verimlilikte yararlanmanizi saglar. Ayni oda icinde kullanilacak ise 5GHz agina baglanilmasi onerilir. ASUS router/modemler iyidir. 5GHz destegi olan bir tanesini alabilirsiniz. Ancak oncesinde paketinizi ve hiz degerlerinizi paylasir misiniz?

Eğer doğru anladıysam paketi paketim fiber internet hızımı vb paylaştım ama yazayım. Ping: 3 download: 68.54 upload: 5.18 modemimde Turkcell Superonline

Paket derken demek istediğinizi anlamadım. Wi-Fi hızım fotoğrafta var. Modemim de Turkcell Superonline. internete kablolu bağlanıyorum o yüzden böyle iyi. ama telefondan bağlandığım zaman kötüleşiyor.
Faturada yazan, sözleşme yaptığınız paket hızı nedir? 50 - 100 Mbps gibi. Ek olarak kötü dediğiniz cihazdan ne değer alıyorsunuz? Modemin resmini atabilirseniz modelden daha detaylı yardımcı olabilirim. Ek olarak modemde muhtemelen AC desteği vardır. O ayarları düzgün yapılandırırsanız özellikle aynı odada wifi probleminiz kalmaz. Uzaklaştıkça AC frekansın sinyal gücü zayıflayacaktır. Bunun için extender kullanabilirsiniz ancak bu cihaz sadece internet erişimini daha geniş noktalara taşır. Taşıma işlemini yaparken de performans kaybı yaşarsınız. Extendera arka odada bağlıyken muhtemelen stabil bir bağlantı ile online oyun oynayamazsanız. Ben oynamak istiyorum derseniz kendim kullandığım Tp Link Deco P9 2'li paketi önerebilirim.

Faturada yazan, sözleşme yaptığınız paket hızı nedir? 50 - 100 Mbps gibi. Ek olarak kötü dediğiniz cihazdan ne değer alıyorsunuz? Modemin resmini atabilirseniz modelden daha detaylı yardımcı olabilirim. Ek olarak modemde muhtemelen AC desteği vardır. O ayarları düzgün yapılandırırsanız özellikle aynı odada Wi-Fi probleminiz kalmaz. Uzaklaştıkça AC frekansın sinyal gücü zayıflayacaktır. Bunun için extender kullanabilirsiniz ancak bu cihaz sadece internet erişimini daha geniş noktalara taşır. Taşıma işlemini yaparken de performans kaybı yaşarsınız. Extendera arka odada bağlıyken muhtemelen stabil bir bağlantı ile Online oyun oynayamazsanız. Ben oynamak istiyorum derseniz kendim kullandığım TP-Link deco P9 2'li paketi önerebilirim.

Modemin resmi aşağıda var.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-15_120619.png
    resim_2021-10-15_120619.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 109
Resim için teşekkürler ancak ısrarla diğer bilgileri iletmemenizin bir sebebi mi var?

Yok sadece bulamamıştım. Şu anda buldum 35 Mbps imiş. Gerçi şu anda bulmadım geç cevap verdim.

Dosya Ekleri

• IMG-20211015-WA0001.jpg
    IMG-20211015-WA0001.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 143

Yeni konular

Geri
Yukarı