Çözüldü RPCS3 TLOU ilk sinematikten sonra tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Darth.Vader

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mustafar
Arkadaşlar merhaba. @Traviss Bickle ve benim çözemediğimiz bir sorun var. RPCS3 üzerinden TLOU indirdik, ayarları yaptık, patch dosyasını attık fakat bir türlü ilk sinematiği geçmedik. Her seferinde donuyor. Genelde hep ilk sinematikten sonra donuyor. Ne yapmamız lazım? Ayrıca bende ilk sinematikten sonra donunca "
F {rsx [0x001b8c4]} sıg: Thread terminated due to fatal error: Unreachable.
(In file D:\a\1\s\rpcs3\Emu\RSX\Common\surface_store.h:762[:24], in function GET_SURFACE_AT)" hatası alıyorum. @Traviss Bickle sadece bir kere sinematiği geçebilmiş. Geçtiğinde de zaten 14 FPS imiş.

Benim sistemim;
AMD Ryzen 5 3600X.
1650 sper.
8x2 3000 MHz RAM.

@Traviss Bickle'nin sistemi;
AMD Ryzen 9 3900X.
2080 Super.
32 GB 3200 MHz RAM.

@Samotne Ciasteczka @MisakiTaro @Muhabbet Kuşu

Çözüm
1609318944941.png

1609318980193.png

Bu oyunun bayağı ayarı var. Sağ tık -> Create custom config kısmından ayarları böyle yapıp kaydedin. Birkaç ayar daha var onları söyleyeceğim.

1609319062721.png

Patch kısmında ayarlarınız böyle olsun. (Sanırım böyle ama yine de kontrol edin.)
Bu kısmın ekran görüntüsünü atar mısın?
4. deneyişimde, ilk sinematiği geçtim. İkinci sinematiği izledim. FPS ilk sinematikte 30, ikinci sinematikte 17 idi. Giydikçe açılıyor galiba.

1609320734585.png

Yazmamışım, ikinci sinematikte dondu. 4-5 kere Alt + Tab attım.

Bu arada benim bu ayarlardan önceki menüm İrfan'nın menüsü gibiydi. Sanırım küçük bir ayarı gözden kaçırdı. İstiyorsanız tüm ayarlarımı atayım, oradan bakıp yapar İrfan.
İyi olur. Mümkünse patch.yml dosyasını da bir yere yükle.

4. deneyişimde, ilk sinematiği geçtim. İkinci sinematiği izledim. FPS ilk sinematikte 30, ikinci sinematikte 17 idi. Giydikçe açılıyor galiba.

Eki Görüntüle 808124
Demek ki PPU'ları işliyor. Birkaç kez dene bakalım. :D

Bu arada o dosyaları sildikten sonra ayarlar gitmemiş değil mi? Kontrol ettin mi?

Bu arada o dosyaları sildikten sonra ayarlar gitmemiş değil mi? Kontrol ettin mi?
Patch ayarları gitmiş, diğerleri RPCS3 ayarları olduğu için duruyordu. Onu yaptım, şimdi deniyorum.

Az önce denedim. Sarah'la yürüdüm sonra çıktım oyundan. FPS 13 idi ve menü yine parlaktı.

Çokbilmişlik yapmak istemem ama iki hatanın sebebi de patch.yml galiba.

@Darth.Vader ile aramızda, TLoU'nun güncelleme farkı var, onun sürümü son sürüm galiba.
Pekala. Öyleyse oyuna sağ tık -> Remove all caches de tekrar.

Sonra güncellemeyi yükleyip ayarları ve patch dosyasını dene.

Bu sefer de olmazsa bende çözümler tükendi maalesef. :(

Geri
Yukarı