Çözüldü RPF Uzantılı Dosya Varsayılan Programı Düzeltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

meraklıoyuncu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yanlışlıkla, RPF dosyasını not defteri ile açtım, düzeltemiyorum. Çözüm önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Başlat'a regedit yazın ve kayıt defteri düzenleyicisini açın. Açılan pencerede solda HKEY_CLASSES_ROOT klasörünün alt kümelerini açın ve RPF uzantısını bulun. Ona tıkladığınızda orta panelde listelenen birkaç kayıt görmelisiniz. Default yazana çift tıklayın ve açılan kutucukta Değer'i muhtemelen 0 olarak göreceksiniz, 1 ile değiştirin ve onaylayıp kapatın. Bu şekilde çözülmesi gerek.

Başlat'a regedit yazın ve kayıt defteri düzenleyicisini açın. Açılan pencerede solda HKEY_CLASSES_ROOT klasörünün alt kümelerini açın ve RPF uzantısını bulun. Ona tıkladığınızda orta panelde listelenen birkaç kayıt görmelisiniz. Default yazana çift tıklayın ve açılan kutucukta Değer'i muhtemelen 0 olarak göreceksiniz, 1 ile değiştirin ve onaylayıp kapatın. Bu şekilde çözülmesi gerek.
Sadece 1 tane seçenek çıkıyor. Veride de rpf_auto_file yazıyor. Onu 1 ile değiştirdim ama bir şey olmadı.

Ekran görüntüsü atabilir misiniz her şey görünecek şekilde? Resim Yükle butonunu kullanabilirsiniz görseli siteye yüklemek için.

Adsız.png

Cevap veren yokmu?

Sorunu Kendim çözdüm. Regedit'i açıp, HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts yolundaki, .rpf'ye ait dosyaları silince normale dönüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı