RsEngine nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Plainexe

Hectopat
Daha fazla  
Az önce bilgisayara emülatör indireyim derken yan paket olarak yanında virüs te indirmiş zaten CPU ve bellek kullanımı şaha kalktı oradan fark ettim.
Bir dünya şey izledim ama hiçbirisi işe yaramadı hep bir hata alıyorum oda "erişim engellendi" :)
Aslında hep benim hatam gittim Windows'un 2015 LTSB versiyonunu indirdim.
O zaman da zaten sistemin %30-40'ı günncel olmadığı için virüs kolayca girdi.
Başka çarem olmadığı için format atacağım.
Önerebileceğiniz başka çözüm yolu var mı?

@Plainexe Drive'ye geçeceğini zannetmem. Aktif olarak bir av arka planda açık olsun.

Avast ile tarattım fakat görmedi virüsü?
arka planda çalışıyor zaten Avast.

@Plainexe sorun çıkmaz, emin olun. Sadece HDD kullanmaktan dolayı biraz yavaş çalışacaktır.

İşinize yaradıysa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Bu arada Windows'un kendi Media tool aracı ile yazdırıyorum USB'ye sıkıntı yaratmaz değil mi?

Avast ile tarattım fakat görmedi virüsü?
Arka planda çalışıyor zaten Avast.

Bu arada Windows'un kendi Media tool aracı ile yazdırıyorum USB'ye sıkıntı yaratmaz değil mi?

Acil yardım lazım hocam.

Son düzenleme:
Belki virüs yoktur emin misiniz? Ve bu uygulama rav antivirüs programı ile geliyormuş onları silmeyi deneyebilirsiniz rav browser falan olması lazım Denetim Masası'ndan bakabilir misiniz?

Hocam şu an Görev Yöneticisi'nden ve dosyalardan gitti.
Ama yine de şüpheliyim.
Virüs olmasa neden erişim engellendi hatası versinki?

Belki virüs yoktur emin misiniz? Ve bu uygulama rav antivirüs programı ile geliyormuş onları silmeyi deneyebilirsiniz rav browser falan olması lazım Denetim Masası'ndan bakabilir misiniz?

Bu arada Revo Uninstaller ile sildim
Az önce de Kaspersky ile taradım virüs çıkmadı

@Plainexe bazen sistem uzantıları farklı isimlendirmelere sahip olabiliyor ve sistem kaynaklarını gereksiz kullanabiliyor (Defender, Update, wsearch vs). Bu durumlarda sistem dosyasını Görev Yöneticisi'nden kapatmak isteseniz bile sistem bozulmaya karşı bu isteği reddeder.
Bu kaynak tüketen dosyanın ismini söylerseniz bakabilirim. Diğer konu olarak Avast yerine Kaspersky öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an PC'yi format atmadan hallettim.
Revo uninstal ile dediğim virüs gibi şeyin tüm dosyalarını sildim(kaynak döküm dosyaları dahil)
Ondan sonra 2-3 av ile tarattım.
Şu an PC düzeldi hocam.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı