RsEngine nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Plainexe

Hectopat
Daha fazla  
Az önce bilgisayara emülatör indireyim derken yan paket olarak yanında virüs te indirmiş zaten CPU ve bellek kullanımı şaha kalktı oradan fark ettim.
Bir dünya şey izledim ama hiçbirisi işe yaramadı hep bir hata alıyorum oda "erişim engellendi" :)
Aslında hep benim hatam gittim Windows'un 2015 LTSB versiyonunu indirdim.
O zaman da zaten sistemin %30-40'ı günncel olmadığı için virüs kolayca girdi.
Başka çarem olmadığı için format atacağım.
Önerebileceğiniz başka çözüm yolu var mı?

Eski işletim sistemleri için Windows 7 veya daha eskileri tek çare ve bu Windows 2015 LTSB ISO'sunu nereden indirdiniz?

İlk öneri ile başlayayım, cihaz dediğin gibi virüslü olma ihtimali yüksek bu yüzden avtest sonuçlarına göre Kaspersky ve BitDefender ile tarama yapmanı, hepsinden sonra Malwarebytes ile sisteme bulaşacak reklam yamalarını temizlemeni öneririm.

Beğenmediğim kısma gelirsek, cihazda desteği kesilmiş veya kesilmemiş Windows kullansan bile yine cihazın yönetimi senin elinde. Desteği kesilmiş Windows'un zararları genelde ev kullanıcısında kendini göstermez(ağ sızma vs). Bir dosya indirirken indirdiğin dosyanın imzası ve sertifikası var mı diye kontrol edebilirsin. En kötü VirusTotal kullanma taraftarıyım. Kısacası sorun sistemin güncelliğinde değil, son kullanıcının tedbirsizliğinde.

İlk öneri ile başlayayım, cihaz dediğin gibi virüslü olma ihtimali yüksek bu yüzden avtest sonuçlarına göre Kaspersky ve BitDefender ile tarama yapmanı, hepsinden sonra Malwarebytes ile sisteme bulaşacak reklam yamalarını temizlemeni öneririm.

Beğenmediğim kısma gelirsek, cihazda desteği kesilmiş veya kesilmemiş Windows kullansan bile yine cihazın yönetimi senin elinde. Desteği kesilmiş Windows'un zararları genelde ev kullanıcısında kendini göstermez(ağ sızma vs). Bir dosya indirirken indirdiğin dosyanın imzası ve sertifikası var mı diye kontrol edebilirsin. En kötü VirusTotal kullanma taraftarıyım. Kısacası sorun sistemin güncelliğinde değil, son kullanıcının tedbirsizliğinde.

Haklısınız hocam indirirken ne indirdim diye bakmam lazımdı.

Avast ile tarattım ama görmedi virüsü?

@Plainexe sorun çıkmaz, emin olun. Sadece HDD kullanmaktan dolayı biraz yavaş çalışacaktır.

İşinize yaradıysa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Ayrıca az önce Revo uninstal ile kaldırdım işe yaramış mıdır?

@Plainexe sorun çıkmaz, emin olun. Sadece HDD kullanmaktan dolayı biraz yavaş çalışacaktır.

Gerçi hala çalışıyor kaldırsam bile en ufak bir faydası olmadı.

Bu arada şimdi Google Drive'ye yedekleri attım oraya geçmez değil mi virüs?
Aynı zamanda USB yede ISO yazdırıyorum şuan.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı