RTX 2060+12100F sistem 8999 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
XMP açamıyoruz uyuz oldum. Ramler uyumlu değil midir nedir anlamadım. Defaultta 2133 ‘de çalışıyor. Akşam voltajı kökleyeceğim. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir sevinirim. :)
Arkadaşlar sistem bugün ulaştı bana ama şöyle bir sorunum var, XMP açtığım zaman BIOS'tan overclock failed hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Öncelikle RAM'leri tek tek takarak yani Single channel olarak ikisini de dener misin? Eğer birisi XMP ile normal çalışır PC açılırsa ve diğeriyle açılmazsa yine açılmayan RAM'de sorun var demektir Vatan ya da G.Skill servisi ile irtibata geçin. Eğer ikisiylede açılmazsa Anakartta bir sorun olabilir bunun içinde MSI servisi ya da Vatan'la görüşün yine.

Üstte cevap yazmıştım.

XMP açamıyoruz uyuz oldum. Ramler uyumlu değil midir nedir anlamadım. Defaultta 2133 ‘de çalışıyor. Akşam voltajı kökleyeceğim. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir sevinirim. :)
Internette söyle bir şey gördüm

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221005-104021.jpg
    Screenshot_20221005-104021.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 74
Internette söyle bir şey gördüm
Biosta profile 2 seçeneği kapalı hocam, sadece profile 1 var o da memory overclocking error hatası veriyor.

Öncelikle RAM'leri tek tek takarak yani Single channel olarak ikisini de dener misin? Eğer birisi XMP ile normal çalışır PC açılırsa ve diğeriyle açılmazsa yine açılmayan RAM'de sorun var demektir Vatan ya da G.Skill servisi ile irtibata geçin. Eğer ikisiylede açılmazsa Anakartta bir sorun olabilir bunun içinde MSI servisi ya da Vatan'la görüşün yine.

Üstte cevap yazmıştım.
Hocam işteyim, akşam eve dönünce deneyeceğim. Araştırma yapıyorum.

Windows kurulu gelmemiş macOS'ta win flash hazırlamaya çalışıyorum, bir türlü boot edemedim sistemi.

daha kargoya verilmedi bende ram sorunu cıkmaz umarim birisi şikayetçi win10 mu atılmalı 11mi sizce elimde win10 yüklü usb var ama emin olamadım

Abi nasıl Windows 10 olmaz kafayı yersin deneme sürümü yukledeler bari çok saçma bende de M1 Mac var imkansız Windows 10 USB yapabilmem sanırım :/

Abi nasıl Windows 10 olmaz kafayı yersin deneme sürümü yukledeler bari çok saçma bende de M1 Mac var imkansız Windows 10 USB yapabilmem sanırım :/
10 yaşındaki çocuk bile usb yapabilir. Windows yükleme aracı diye bir şey var. Rufus felana gerek yok. Kolay şeyler bunlar.

Parasını ödemediğiniz halde neden lisans parası verip windows yüklesinler? Aksi belirtilmiyorsa zaten freedos gelir sistemler hazır aldığınızda.

Arkadaşlar Recep Baltaş’ın videosu var Rufus ile Win11 kolayca yükleyebilirsiniz.
Sistem gelince ben de aynısını söyledim, en azından deneme sürümü kurabilirlerdi. Demek test etmeden kargolamışlar bunu anladık.
Biostan XMP açabiliyor musunuz ayrıca bende sorun veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı