RTX 2060 1830 MHz sabitlendi

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX RTX 2060 ekran kartına sahibim. Son 1-2 gündür kartım sabit olarak 1830 MHz saat hızında çalışıyor. GPU Tweak yazılımından modlarını değiştirsem bile saat hızı değişmiyor. MSI Afterburner yazılımında ekstra OC yaptığım halde gene saat hızı değişmiyor. Sebebi ne olabilir sizce? DDU ile temiz kurulum yaptım sonuç değişmemişti. Örnek olarak CoD oyununda, oyuna girdiğimde saat hızı 1950 civarlarında olurdu hep.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    694,7 KB · Görüntüleme: 56
  • 2020-11-25.png
    2020-11-25.png
    745,8 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz? Kartınızın OC frekansı 1860, oyun frekansı 1830 MHz. Elle OC yaptıktan sonra sıfırlamış olmayasınız?

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-25_160107.png
    resim_2020-11-25_160107.png
    583 KB · Görüntüleme: 39

Tahmin ettiğim gibi.

Kartınız 875 mV ve 1830 MHz üstüne çıkamaz.

MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayıp voltaj eğrisine(CTRL+F basınca çıkan ekran) dokunmadan OC yapın.

Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz? Kartınızın OC frekansı 1860, oyun frekansı 1830 MHz. Elle OC yaptıktan sonra sıfırlamış olmayasınız.
Tahmin ettiğim gibi.

Kartınız 875 mv ve 1830 MHz üstüne çıkamaz.

MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayıp voltaj eğrisine(CTRL+F basınca çıkan ekran) dokunmadan OC yapın.

Peki ondan önce sunu sorayım. Normalde GPU Tweak yazılımından oyuna girmeden önce OC moduna aldığımda yazılımda 1860 MHz yazardı. Oyuna geçtiğimde ise bu değeri aynı şekilde görürdüm hatta 1900 üzerlerine bile çıktığını görürdüm. Şu an ise ister OC modunda olsun ister silent modunda olsun hep 1830 sabitti. Buna sebep olan şey nedir onu anlayamadım. Hani amacım ekstra OC yapmak değil zaten. GPU Tweak ile MSI Afterburner çakışması oluyor olabilir mi? GPU Tweak yazılımını az önce kaldırdım zaten.

Kartınıza UV yaptınız mı?

MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayın.

MSI Afterburner ile çakışmıyor.

MSI Afterburner'in voltaj eğrisinde bir UV işlemi yapmışssınız. Kartınız 875 mV ve 1830-1850 MHz üstüne çıkmayacak şekilde sınırlanmış.

Kartınıza UV yaptınız mı?

MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayın.

MSI Afterburner ile çakışmıyor.

MSI Afterburner'in voltaj eğrisinde bir UV işlemi yapmışssınız. Kartınız 875 mV ve 1830-1850 MHz üstüne çıkmayacak şekilde sınırlanmış.
UV nedir bilgim yok. Yanlışlıkla yapmış olabilirmiyim bilmiyorumda. Peki nasıl kaldırabilirim bunu.

Başka biri de GTX 1050 Tİ'da böyle bir durum yaşamış.

MSI Afterburner'a böyle bir güncelleme mi geldi acep?

Heaven Benchmark indirin, el ile MHz arttıralım. Hem FPS farkına bakmış oluruz.

Geri
Yukarı