RTX 2060 497.29 sürücüsü kurulmalı mı?

ErenCivi

Decapat
Yer
Cumbria/England
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
Kingston 16GB 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
Crucial P1 CT500P1SSD8 500GB
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
CASPER EXCALİBUR G900(Laptop Markası)
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz
Merhaba. Bende RTX 2060 var ve kafamı karıştıran bir şey var. NVIDIA'nın sürücü sitesinden arattığımda bana bu sürücü çıkıyor 472.12 ama GeForce Experience'tan baktığımda bana bunu çıkarıyor. Fotoğrafta gördüğünüz gibi 497.29 ve ben GeForce Experience'dakini kurmalı mıyım bilmiyorum. Çünkü daha önceden bir kere Experience'yi indirdiğimde oyunlarda FPS'lerim yerle bir olmuştu ve güvenemiyorum Experience'daki sürücüyü sizce kurmalı mıyım yoksa orada öyle kalsın mı?

Dosya Ekleri

• 1641082990424.png
    1641082990424.png
    383,3 KB · Görüntüleme: 47
  • 1641083049872.png
    1641083049872.png
    376,8 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Sitesine bakma, GeForce Experience ne güncelleme veriyorsa yap mutlaka. Özellikle RTX serisi için. Bende RTX 2060 OC kullanıyorum, en güncel hali her halükarda hiç bir problem yaratmıyor.

Selamlar,

NVIDIA'nın güncel sürücüleri sıkıntı çıkarmasada ben son sürücüde VRAM'lerin 5000MHz de takılması gibi bir sıkıntı yaşadım. Ondan önceki sürücüde bir problemim yoktu RTX 3070 kullanmaktayım.

Ben şahsen Studio driverını tavsiye ederim bu sürücü WHQL yani Windows tarafından denenip lisanslanmış sürücülerdir. Kararlılık ve sıkıntı çıkarmazlar. NVIDIA Game Ready sürücüsü ise her yeni çıkan oyun için optimize edilir ve bu lisansa tabii değildir. Ayrıca Studio driverdan sonra gözlemlediğim kadarıyla daha serin çalışıyor ekran kartım oyunlarda 3-5 derece civarı bir fark oluştu.

Dikkate almakta fayda var.
Kolay gelsin.

Çıkar çıkmaz değil de 1 hafta 10 gün sonra güncellemek daha mantıklı. Hata varsa geri çekiliyor ya da hemen yama yapılıyor. Daha iyi deneyim için ben en azından bu şekilde yapıyorum.

Çıkar çıkmaz değil de 1 hafta 10 gün sonra güncellemek daha mantıklı. Hata varsa geri çekiliyor ya da hemen yama yapılıyor. Daha iyi deneyim için ben en azından bu şekilde yapıyorum.
Hocam zaten sürücü WHQL olduğunda kontrolleri vb. yapılmış şekilde geliyor. WHQL sürücüler çok istisnai durumlar dışında bozulmuyor zaten.

Selamlar,

NVIDIA'nın güncel sürücüleri sıkıntı çıkarmasada ben son sürücüde VRAM'lerin 5000MHz de takılması gibi bir sıkıntı yaşadım. Ondan önceki sürücüde bir problemim yoktu RTX 3070 kullanmaktayım.

Ben şahsen Studio driverını tavsiye ederim bu sürücü WHQL yani Windows tarafından denenip lisanslanmış sürücülerdir. Kararlılık ve sıkıntı çıkarmazlar. NVIDIA Game Ready sürücüsü ise her yeni çıkan oyun için optimize edilir ve bu lisansa tabii değildir. Ayrıca Studio driverdan sonra gözlemlediğim kadarıyla daha serin çalışıyor ekran kartım oyunlarda 3-5 derece civarı bir fark oluştu.

Dikkate almakta fayda var.
Kolay gelsin.
1080Ti kullanıyorum bir ara bende deniyeyim şu studio driveri.

Oyun oynayanlar içinde indirilebilir bir driver mi merak ettim bak şimdi.

1080Ti kullanıyorum bir ara bende deniyeyim şu studio driveri.

Oyun oynayanlar içinde indirilebilir bir driver mi merak ettim bak şimdi.
Oyun oynayanla için tavsiye edilmez. Oyunlarda daha düşük FPS alırsınız fakat ofis uygulamaları daha performanslı çalışır.

Geri
Yukarı