RTX 2060 75-80 derece sıcaklık normal mi?

F.orak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. MSI RTX 2060 Gaming Z modeline sahibim, işlemcim de Ryzen 5 3600. işlemci için sıcaklık problemi yaşıyordum fakat voltaj ayarı yaparak bir nebze olsun önledim ve bu problemi hallettiğimden dolayı kasamın yan kapağını kapadım fakat şimdi de ekran kartım Far Cry 5 gibi oyunlarda neredeyse tam yükte ve ortalama 75-80 derecede çalışmaya başladı. Kasamda egzoz fanı yok, acaba bundan mı kaynaklı, bilemiyorum. Sizce ekran kartım için bu sıcaklık değerleri nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız nedir ? Gaming Z'nin soğutması gayet üst seviye. Donanım Arşivi'nin testinde RTX açık ve ultra grafiklerde 65 dereceyi zor görüyor. Kışın bu değerler çok yüksek.

Arkadaşlar selam. MSI RTX 2060 Gaming Z modeline sahibim, işlemcim de Ryzen 5 3600. işlemci için sıcaklık problemi yaşıyordum fakat voltaj ayarı yaparak bir nebze olsun önledim ve bu problemi hallettiğimden dolayı kasamın yan kapağını kapadım fakat şimdi de ekran kartım Far Cry 5 gibi oyunlarda neredeyse tam yükte ve ortalama 75-80 derecede çalışmaya başladı. Kasamda egzoz fanı yok, acaba bundan mı kaynaklı, bilemiyorum. Sizce ekran kartım için bu sıcaklık değerleri nasıl?
Değil. Hiçbir şekilde o kart 70 dereceyi görmemeli. maksimum 65-66 derece idealdir. Egzoz fan olmadığından içeri alınan hava ısınıp dışarı atılamadığından ekran kartı içerdeki sıcak havayı üflüyor GPU'ya bundan dolayı ısınıyor olabilir.

Hocam egzoz fanı ile doğrudan ilişkili. Kasa temizliğinizi yapın, tozunu alın, macunu yenileyin. Yine böyleyse kasayı değiştirin ya da modifiye edin. Aksi takdirde canınızı yakacak sorunlar kapınızda belirmek üzere

Kasa modeliniz nedir? O kart ve model için sicakliklar bu mevsimde yuksek.

Kasanız nedir? Gaming Z'nin soğutması gayet üst seviye. Donanım arşivi'nin testinde RTX açık ve Ultra grafiklerde 65 dereceyi zor görüyor. Kışın bu değerler çok yüksek.

Kasam MSI Mag pylon.
Hocam egzoz fanı ile doğrudan ilişkili. Kasa temizliğinizi yapın, tozunu alın, macunu yenileyin. Yine böyleyse kasayı değiştirin ya da modifiye edin. Aksi takdirde canınızı yakacak sorunlar kapınızda belirmek üzere.

Hocam bahsettiğiniz uygulama ekran kartı için değil mi yani ekran kartını söküp temizleyip macun mu değiştirmeliyim?

Kasam MSI Mag pylon.

Hocam bahsettiğiniz uygulama ekran kartı için değil mi yani ekran kartını söküp temizleyip macun mu değiştirmeliyim?
İşlemci macunu ekran kartı temizliği ve genel olarak kasa temizliği. Egzoz fanı mutlaka olmalı hayati önem taşıyor. içerdeki sıcak hava dışarı atılmadığı sürece içeri hava girmesinin bir anlamı yok. Sonuçta sıcak havayla soğutmaya çalışması ters etki yapar ve işlemcileri ısıtır.

Kasaniz firin mübarek.
Yan kapağı açarsanız minimum 5 derece düşecektir.

Geri
Yukarı