Çözüldü RTX 2060 AC: Valhalla FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Merhaba. AC: Valhalla oynuyorum, ilk 30-40 dakika bir problem yok. Sonrasında ise FPS düşmeleri başlıyor. Sadece AC: Valhalla'da yaşıyorum bunu. 50-60 FPS alırken 10-20 FPS alıyorum belli bir süre geçtikten sonra. GPU kullanımı düşmüyor, aynı kalıyor. Sadece CPU kullanımı, %30-35 iken %20'ye düşüyor FPS düştüğünde. Oyun dosyalarını onarmayı denedim, sorun çözülmedi. Oyunum güncel. Tavsiyeleriniz neler?

Sistem:
CPU: Ryzen 5 3600 4.1 GHz OC
Anakart: B450 AORUS ELITE
RAM: G.Skill SniperX 16 GB (2x8GB) 3200 MHz
GPU: ASUS Dual RTX 2060

Son düzenleme:
Çözüm
Denemiştim, bir çözüm olmadı.

DDU ile eski sürücüyü kuracağım müsait bir zamanda.

Yeni güncelleme yayınlanmış. Güncellenmeyi dener misin?

Oyunun kendi sorunu o. Enis Kirazoğlu da her 1 saatte bir oyundan çıkıp girmek gerekiyor demişti. RAM mi doluyormuş, neymiş? Öyle bir şeyler saçmalamıştı. Yalnız ben yaşamıyorum bu olayı, çok garip.

Eğer oyunun kendi sorunuysa, 3-4 aydır düzeltememeleri çok saçma.
Klasik Ubisoft işte, normal. Ama ben RX 570 sistemimde FPS düşüşleri yaşamıyorum. Sanırım NVIDIA sistemler için geçerli bu olay. Belki başka bir şey sebebiyet veriyordur ama büyük ihtimal benim dediğim sorun hala devam ediyordur.

Teşekkürler, RAM kullanım değerlerini de gözlemleyeyim. Tam aksiyonun ortasında FPS düşmesi sinir bozucu :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk baştan izleyin. İlk 1-2 dakika bu konuya değiniyor sanırım.

Oyun ilk çıktığında çoğu sistemlerde düşük FPS veriyordu. Çıktıktan 1-2 hafta içinde FPS sorununu çözdüler. En azından benim için öyle oldu. High'da 30-40 FPS veren 1660 Ti sistem şu an 60-70 FPS veriyor. Arka planda hiçbir program çalışmadığına emin olun.

DDU ile sürücünü kaldırıp en güncel sürücüyü kurmayı dene.

Aslında eskiden bu kadar sık olmuyordu FPS düşüşleri. Sürücü güncelledim yakın zamanda, onun etkisi olabilir. Eski sürücüye dönmeyi denerim bir ara.

Oyun ilk çıktığında çoğu sistemlerde düşük FPS veriyordu. Çıktıktan 1-2 hafta içinde FPS sorununu çözdüler. En azından benim için öyle oldu. High'da 30-40 FPS veren 1660 Ti sistem şu an 60-70 FPS veriyor. Arka planda hiçbir program çalışmadığına emin olun.

Arkada çalışan programlar var, kapatıp deneyeyim bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı