RTX 2060 Coil Whine Sorunu

Onurfa

Kilopat
Yer
İstanbul,Pendik
Daha fazla  
İyi günler
Ben PC topladım ilk MSI RTX 2060 gaming versiyonu aldım bu coil whine oldu. Sonra değiştirdik Asus RTX 2060 aldık 3 fanlı modelini yine aynı coil whine oldu. Ne yapmam gerekiyor artık bu konuda bilmiyorum. Sıfır ürün 1 günlük.

Çözüm
Tekrar servise yolla belki yine iade çıkar ancak Asus artık CW 'yi sorun olarak görmüyormuş. Çokta büyük bir problem değil en azından performansa bir etkisi yok. Fanlarında hızlanmasıyla sesi iyice bastırılır.
Tekrar servise yolla belki yine iade çıkar ancak Asus artık CW 'yi sorun olarak görmüyormuş. Çokta büyük bir problem değil en azından performansa bir etkisi yok. Fanlarında hızlanmasıyla sesi iyice bastırılır.

Çözüm
Benim karttada var coilwine, gittim kasaya 3000 RPM 2 adet 12 volt endüstriyel 180 CF Noctua fan aldım, taktım, 1700 RPM hızda kasada kasırgalar estiriyorlar, coilwine sesini bastırdılar, fanlarda gayet sessiz, oyuncu kullaklığı takıncada zaten bir şey duyulmuyor. Ama kasanın soğutması 10 numara 10 yıldız oldu.

Sesi kafana takmazsan sorun yok demektir. Karta veya performansı etkilemiyor.
alıştım ya zaten bazen ses gelmiyor :D
kasanın soğutm
Benim karttada var coilwine, gittim kasaya 3000 RPM 2 adet 12 volt endüstriyel 180 CF Noctua fan aldım, taktım, 1700 RPM hızda kasada kasırgalar estiriyorlar, coilwine sesini bastırdılar, fanlarda gayet sessiz, oyuncu kullaklığı takıncada zaten bir şey duyulmuyor. Ama kasanın soğutması 10 numara 10 yıldız oldu.
bitti artık 2 ay oldu arada bi ses oluyor o kadar kafaya takmıyorum

Benim PSU da CW var onu servise göndereceğim ASUS ROG RTX 2060 ekran kartımda da CW var onu da gönderirim diyordum ama değişimde tekrar CW çıktı diyen çok kişi var göndermesem mi acaba fazla canımı sıkmıyor masa altında olduğu için birde kulaklık ile oynadığım için.

Geri
Yukarı