RTX 2060 düşük FPS sorunu

• Konuyu başlatan XYR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 8B

XYR

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle, sorunum şu şekilde ekran kartım normalde YouTube üzerinden yapılan test videolarında daha fazla FPS değeri veriyor ve kart kullanımı düşük kısaca kendini yormuyor. Fakat benim kartımda hem FPS aşağı yukarı 10 düşük kullanımı da videoda bulunan diğer karttan oldukça yüksek. Bu da benim oldukça gözüme batıyor şimdi ben ne yapmalıyım cidden bir sorun var mı acaba? Ekran kartı güncellemelerini sorunsuz bir şekilde yapıyorum ancak Experience'dan. Acaba normal sitesi üzerinden mi yapmalıyım yoksa Experience'den devam mı edeyim? Cevap verip zamanını ayıran herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzun GeForce Experience ile bir alakası olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Keza kendisi otomatik olarak en güncel sürücüyü bulup yüklüyor. Bende kullanıyorum ve yanlış sürücü yüklemedi bu zamana kadar.

Herkese merhaba öncelikle, sorunum şu şekilde ekran kartım normalde YouTube üzerinden yapılan test videolarında daha fazla FPS değeri veriyor ve kart kullanımı düşük kısaca kendini yormuyor. Fakat benim kartımda hem FPS aşağı yukarı 10 düşük kullanımı da videoda bulunan diğer karttan oldukça yüksek. Bu da benim oldukça gözüme batıyor şimdi ben ne yapmalıyım cidden bir sorun var mı acaba? Ekran kartı güncellemelerini sorunsuz bir şekilde yapıyorum ancak Experience'dan. Acaba normal sitesi üzerinden mi yapmalıyım yoksa Experience'den devam mı edeyim? Cevap verip zamanını ayıran herkese şimdiden teşekkürler.
Sisteminizin diğer bileşenlerini de yazar mısınız? Kendi sisteminizle birebir sistemin değerlerine mi bakıyorsunuz, yoksa sadece ekran kartını mı dikkate alıyorsunuz?

İzlediğin videolardaki bileşenlerle seninkiler aynı mı? RAM, işlem vs. sadece ekran kartının aynı olması aynı FSP değerlerini alabileceğin anlamına gelmez. Hard diskinin doluluk oranı bile bilgisayar performansını etkiler.

2. nesil Ryzen işlemci kullanıyorsun. 9900K veya 3700X gibi işlemciler ile bir arada kullanılan 2060'lı testleri izliyorsan fark olması doğal. Özellikle işlemciden fazlaca yararlanan oyunlarda belirgin farklar gözükür. İyi bir soğutucu ile overclock bir parça kapatır farkı.

İzlediğin videolardaki bileşenlerle seninkiler aynı mı? RAM, işlem vs. sadece ekran kartının aynı olması aynı FSP değerlerini alabileceğin anlamına gelmez. Hard diskinin doluluk oranı bile bilgisayar performansını etkiler.
evet hepsi aynı fakat böyle oluyor ramlar bile 2 GB fazla kullanıyor kendini
Sisteminizin diğer bileşenlerini de yazar mısınız? Kendi sisteminizle birebir sistemin değerlerine mi bakıyorsunuz, yoksa sadece ekran kartını mı dikkate alıyorsunuz?
Evet aynı bütün sistem bileşenleri aynı fakat neden böyle oluyor bir fikrim yok

RTX 2060
Ryzen 5 2600x
2x240 GB ssd
16 GB 3000MHZ RAM

Evet hepsi aynı fakat böyle oluyor RAM'lar bile 2 GB fazla kullanıyor kendini.

Evet aynı bütün sistem bileşenleri aynı fakat neden böyle oluyor bir fikrim yok.

RTX 2060.
Ryzen 5 2600X.
2x240 GB SSD.
16 GB 3000MHz RAM.

İzlediğin videonun linkini paylaşır mısın? Bir de RAM'lerinin tam modelini yazar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı