RTX 2060 Dying Light düşük FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

MehhmetC

Hectopat
Monster Tulpar T5 RTX 2060 i7 10750H 16 GB RAM sistem özelliklerine sahibim. Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı olmadan vermesi gereken performansı veriyor bilgisayar. Ancak Dying Light oyununda çözemediğim bir FPS sorunu var. MSI Afterburner ile değerlere baktığımda işlemci maksimum 80-82 derecelere çıkıyor. GPU 78 derecelere ancak GPU kullanımı yüzde 50-60 arasında bazen yüzde 40 iniyor ve GPU kullanımı düştükçe yer yer 30 FPS'leri görüyorum. Ayarları kısmam hiçbir şeyi değiştirmiyor. Oyun içerisinde ara ara GPU kullanımı yüzde 80'lere çıkıyor ve o zaman FPS'de 120leri görüyor. GTA 5, Bannerlord gibi oyunlarda çok yüksek Ultra arasında 80FPS üstü oynuyorum ve GPU kullanımı yüzde 98 oluyor. İnternette ve Technopat Sosyal'de benzer başlıklar var ancak herkes klasik sorunları örnek olarak Intel GPU kullanımı ya da Throttling'den bahsetmiş ancak sorunun bunlarla alakası yok. Sürücülerimin tamamı da güncel. Bilgisi olan varsa sevinirim oyundan zerre zevk alamıyorum çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır çözemedim. GTX 1650 ile bile kasmadan oynayanları gördüm. Ben oyunu kasa kasa bitirdim. Dediğim gibi bazen oyun içinde yüksek FPS geliyordu ama genelinde FPS düşüktü. DLC'sini oynamak istedim ama orada durum tam bir felaketti, FPS hiç artmıyordu. Dying Light 2 aldım 2-3 ay önce ve hiçbir FPS sorunu olmadan yüksek ayarlarda oynadım bitirdim. Bu oyuna özel bir sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı