RTX 2060 Dying Light'ta düşük kullanımı

Ahmete7

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Monster Tulpar T7 v20.2 kullanıyorum. Geçenlerde Dying Light indirmiştim ama oyun çok kasıyor. MSI Afterbuner ile baktığımda GPU kullanımı çok düşük gördüm. Görev yöneticisinden gerçek zamanda öncelik ayarladım ama birkaç saniye içinde tekrar eski haline döndü. Ne yapabilirim?

Oyunu durdurmadan önceki değerler aynı.

RTX2060kullanım.jpeg

Merhaba, ben Monster Tulpar T7 v20.2 kullanıyorum. Geçenlerde Dying Light indirmiştim ama oyun çok kasıyor. MSI Afterbuner ile baktığımda GPU kullanımı çok düşük gördüm. Görev yöneticisinden gerçek zamanda öncelik ayarladım ama birkaç saniye içinde tekrar eski haline döndü. Ne yapabilirim?

Oyunu durdurmadan önceki değerler aynı.

Eki Görüntüle 988125
Yüksek ihtimalle oyun işlemci ekran kartını kullanıyor.

Oyunun bir sorunu. Laptoplarda stabil çalışmıyor. Adamlar sistem gereksinimlerine de yazmış meğersem. İnanılmaz saçma biliyorum.

NVIDIA HBAQ+ (Bu diye hatırlıyorum) veya NVIDIA DEPTH OF FIELD ayarını kapaman lazım, teker teker dene. Bunu kapadıktan sonra FPS 60-80'e çıkıyor. Şimdi yeni güncelleme gelmiş evde de internet şu an çok kötü bu yüzden oyuna girip kendim deneyemiyorum.

Yüksek ihtimalle oyun işlemci ekran kartını kullanıyor.

Teşekkür ederim ama NVIDIA denetim masasında yüksek performanslı NVIDIA kartına ayarlı.
Aynısı bende de olmuştu aynı bilgisayarı kullanıyoruz bir ayar var onu kapamak gerekiyor bir açıp bakayım.

Teşekkür ederim deneyeyim.
Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum, çünkü işlemcinin bu kadar kullanılması normal değil. NVIDIA'ya da AMD Denetim Masası'ndan ayarlanması gerekiyor tam olarak nasıl olduğunu unuttum ama internetten bakabilirsin.

Teşekkürler ama NVIDIA kartına ayarlı :/
Intel HD Graphics 4600 ile 30 FPS akıcı oynuyorum. Bu değerler çok saçma. Zaten laptoplarda böyle oluyor.

Diğer oyunlarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum ama bu oyunda nedense böyle oluyor.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Benim PC'nin BIOS ayarlarında switchable Graphics diye bir ayar vamış ona tıklayıp mshybrid kısmını dGPU yaptım. Bunu yapmadan önce PC hem NVIDIA hem Intel ekran kartını kullanıyormuş dGPU yapınca sadece NVIDIA'yı kullanmaya başladı yardımlarınız için teşekkürler. Ben bu videodan destek aldım.
NVIDIA hbaq+ (bu diye hatırlıyorum) veya NVIDIA depth of fıeld ayarını kapaman lazım, teker teker dene. Bunu kapadıktan sonra FPS 60-80'e çıkıyor. Şimdi yeni güncelleme gelmiş evde de internet şu an çok kötü bu yüzden oyuna girip kendim deneyemiyorum.

Dostum o ayarı kapamana gerek yok. Eğer bilgisayarlarımız aynıysa yazdığım çözümden sorunu düzeltebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı