RTX 2060 ekran kartı coil whine sesi

Lootto

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Gigabyte Windforce NVIDIA RTX 2060 ekran kartım var. Fakat elime ikinci kez aynı ekran kartının sıfırı geliyor. Daha önceki ekran kartımda farklı sorunlar vardı garantiye gönderdim ve sıfırı ile değiştirildi. Şöyle bir sorun var ki ekran kartı fanları çalışırken sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. İnternetten araştırdım coil whine sesine benziyor fakat daha önceki kartımda da vardı. Bazı oyunlarda menüye dönüyorum ses artıyor maç giriyorum azalıyor. Bu ekran kartıma bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Coil Whine zararlı değildir. Sadece ses yapar. Fanlar sürtünme yapıyorsa zarar verir. Fanları kontrol edin. Sürtme yoksa, sıkıntı olmaz.

Sorun gerçekten Coil Whine ise herhangi bir sorun vermez. Sadece sesten rahatsız eder.

Coil Whine zararlı değildir. Sadece ses yapar. Fanlar sürtünme yapıyorsa zarar verir. Fanları kontrol edin. Sürtme yoksa, sıkıntı olmaz.
Biraz dikkatli inceledim ekran kartı fanları çalışmıyorken de ses geliyor, güç kaynağından geliyor gibi elektrik dalgalarından oluyormuş. Sizce göstermeli miyim?

Biraz dikkatli inceledim ekran kartı fanları çalışmıyorken de ses geliyor, güç kaynağından geliyor gibi elektrik dalgalarından oluyormuş. Sizce göstermeli miyim?

Kablo çarpınca ses çıksa bile götürmenizi tavsiye ederim. Parçalar artık ucuz değil bence götürün ileride sorun çıkmasın.

Garantisi varsa gönderebilirsiniz. PSU'da da Coil Whine olabilir. Coil Whine ise zarar vermez. Başka sorun varsa ortaya çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı