RTX 2060 ekran kartı GTX1050 olarak gözüküyor

Kuons

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

İkinci el RTX 2060 ekran kartlı ASUS TUF model laptop aldım (tam modeli FX505D). Laptop 2060'lı fakat aygıt yöneticisinde GTX 1050 olarak gözüküyor. DxDiag da ise ad: 1050 yonga adı olarak da RTX 2060 gözüküyor. MSI Afterburner'da sorun yok 2060 gözüküyor. Oyunlara girince ise ayarlar kısmında 1050 gözüküyor fakat hafıza 6 GB olarak gözüküyor ve FPS olarak da 2060'in verdiği FPS'leri alıyorum. Sorun yok fakat bu durum nasıl olabilir aklım almadı.

Normal nvidia üzerinden indirdigim 2060aptop driverini ise kurmak istedigimde uyumsuz diyor.

Şimdi driveri tamamen silip tekrar kurun demeyin risk almak istemiyorum belki özel olarak bir şeyler yapıp driver yüklemişlerdir diye düşünüyorum çünkü FurMark'ta da oyunlarda da normal 2060 FPS'leri alıyorum ayrıca bildiğim kadarı ile bir bilgisayara farkli ekran kartı driveri kurmak imkansız (yaniliyorsam söyleyin).

Bir de aldığımda sağ klik çalışmıyordu eve gecinde driver kurdum çalışmaya başladı ama tam stabil değil. 10 başlıyor ise 2 basmıyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Temiz format atın. PC zaten ikinci el bilgisayarcılara da vermeyin.
büyük ihtimal disk klonlamadan olmuştur.

"Bir diskte yer alan tüm verileri başka bir diske taşına işlemine klonlama denir. Bu taşıma esnasında işletim sistemi, yüklü olan tüm programlar ve kayıtlı olan veriler tamamıyla bir başka diske aktarılır. Disk klonlama yöntemi sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanmış olur."
Evet fakat ben vermedim. ki içli dişli bir bilgisayarcı tanidığım olsa bile vermem. Zaten normalde 512 Ssd bu modelde ama şu an içinde 256 var . muhtemelen adam 256 lik takip 512 yi yi almış formatı da direkt kopyalamayla yapmış.

Son düzenleme:
Evet fakat ben vermedim. ki içli dişli bir bilgisayarcı tanidığım olsa bile vermem. Zaten normalde 512 Ssd bu modelde ama şu an içinde 256 var . muhtemelen adam 256 lik takip 512 yi yi almış formatı da direkt kopyalamayla yapmış.

peki sizi bilgilendirdi mi bu satıcı? İçinde normalde 512'lik olması gerekiyordu ama ben aldım diye?

Arkadaşlar tekrar merhaba. Sıfırdan Windows 10 pro kurdum sonra Asus'un kendi sitesinde ki driverleri kurdum ( apu, wireless vs ) ama NVidia driver kurulmuyor, ekran kartını da görmüyor. ne yapmalıyım?

Fakat kendi içindeki AMD RX VEGA 10 driveri da gözükmüyor. Araç yönetimi kısmında görüntü bağdaştıricisi altında iki tane Microsoft basic display adaptör var birinde ünlem var. NVidia driveri da kurulmuyor uyumlu değil bu Windows sürümüyle uyarısı veriyor.
Aynı şekilde AMD RX VEGA driveri de kurulmuyor

Dosya Ekleri

• IMG_20210917_215126.jpg
    IMG_20210917_215126.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20210917_215814.jpg
    IMG_20210917_215814.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Arkadaşlar tekrar merhaba. Sıfırdan Windows 10 pro kurdum sonra Asus'un kendi sitesinde ki driverleri kurdum ( apu, wireless vs ) ama NVidia driver kurulmuyor, ekran kartını da görmüyor. ne yapmalıyım?

Fakat kendi içindeki AMD RX VEGA 10 driveri da gözükmüyor. Araç yönetimi kısmında görüntü bağdaştıricisi altında iki tane Microsoft basic display adaptör var birinde ünlem var. NVidia driveri da kurulmuyor uyumlu değil bu Windows sürümüyle uyarısı veriyor.
Aynı şekilde AMD RX VEGA driveri de kurulmuyor
Hocam o Radeon Software kurmak için. Eğer yanlışım yoksa ekran kartınız RTX2060, en son driverini attığım linkten indirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sorun orda zaten NVidia driveri da kurulmuyor
Hocam bundan önce bir driver yüklüyken tekrar üstüne mi yüklemeye çalışıyorsunuz?
Eğer öyleyse DDU ile hem Vega'nin hem de Nvidia'nın driverini silip tekrar kurun.

Geri
Yukarı